18 maja 2021 09:57

Nacho Sánchez robi drugie przejście „Juneru” 8C, najtrudniejszego boulderu Albarracín

Nacho Sánchez zrobił pierwsze powtórzenie boulderu Juneru w Albarracín i podobnie jak autor postawił 8C. Potwierdził tym samym, że to najmocniejsza propozycja rejonu.

***

Juneru powstało jesienią ubiegłego. Pierwsze przejście zrobił wtedy Rubén Díaz, choć sama linia wypatrzona została przez wspinaczy już kilkanaście lat wcześniej. Boulder znajduje się w samym centrum sektora Arrastradero, pomiędzy dwoma klasykami El Apeadero 8A i Esperanza 8A. Díaz ocenił trudności na 8C, co oznaczało powstanie najmocniejszej pozycji Albarracín (kiedyś do takiego tytułu aspirowała La teoria del todo, tyle że z 8C+ zrobiło się 8B+).

Sánchez potwierdził przypisaną Juneru cyfrę 8C. Problem przeszedł ponoć już kilka tygodni temu, ale dopiero teraz pochwalił się sukcesem na swoim profilu. Wcześniej do Juneru przystawiał się sporadycznie przez kilka lat.

Juneru to nie tylko mocna cyfra, ale też niezłe wspinanie, ze wskazaniem na końcową mantlę. Wspina się Rubén Díaz:

Nacho Sánchez ma spore doświadczenie w trudnościach 8C. W ubiegłym roku otworzył El Proyecto de tu vida w granitowym rejonie Hoya Moros w prowincji Salamanka (2000 m n.p.m.), a wcześniej przeszedł między innymi: El indomable w Tamajón, Crisis i Insomnio 8C (oba w Crevillente), Cthulhu w Arnao czy Entropíę w Castillo de Bayuela.

źródło: woguclimbing.com, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum