Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Juniorów. Wyniki naszych

1 maja w Permie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów we wspinaczce sportowej. Znamy wyniki naszych reprezentantów.

W Permie walczy 8-osobowa polska reprezentacja, którą opiekują się Tomek Mazur (na zdjęciu) i Robert Wykręt

W Permie walczy 8-osobowa polska reprezentacja, którą opiekują się Tomek Mazur (na zdjęciu) i Robert Wykręt

***

W dniu dzisiejszym rozegrano kwalifikacje boulderowe w  kategorii Junior B oraz na prowadzenie w kategoriach Junior i Junior A. Można powiedzieć, że w wielu kategoriach jest to runda rozbiegowa. Do półfinałów awansuje 26 osób w prowadzeniu i 20 w boulderingu, a niektóre grupy składały się z mniejszej liczby zawodników bądź zawodniczek. Niemniej były grupy liczniejsze i odpaść można było.

Dobry start w kwalifikacjach boulderingu ma już za sobą Szymon Dąbrowski (Juniorzy B). Zajął 11. miejsce i wywalczył awans do jutrzejszego półfinału. W tej samej kategorii na boulderach wspinała się Maja Oleksy i do jutrzejszych półfinałów przystąpi z 15. miejsca. Jeśli patrzeć na wyniki kwalifikacji, to przed nimi duże wyzwanie, by awansować do kolejnej rundy. Do finałów zakwalifikuje się 8 zawodników.

Juniorzy i Juniorki A dzisiaj zmagali się z liną. Tutaj walczyli Zuzanna Mientus, Piotr Niźnik i Kostek Sobański. Zuzanna awans do kolejnej rundy miała zagwarantowany już na starcie, jej grupa liczyła 25 dziewczyn. Nasza zawodniczka zajęła 21. miejsce.

Dla chłopaków kwalifikacje nie były formalnością. Ich grupa liczyła 36 zawodników. Piotr ma się z czego cieszyć, wywspinał 10. miejsce i jutro go zobaczymy. Niestety Kostek zapewne nie jest ze swojego startu zadowolony, zajął 30. miejsce i jutro będzie mógł jedynie kibicować koleżankom i kolegom.

W kategorii Juniorów walczyli Bianka Janecka i Kuba Ziętek. Blanka startowała w grupie 25-osobowej i zajęła 24. pozycję. Kuba zakończył kwalifikacje na 17. pozycji.

Od jutra ruszają transmisje online i dzięki nim będziemy mogli kibicować naszym zawodnikom. Zapraszamy!

Harmonogram zawodów i transmisji (czas polski):

Juniorzy B Juniorzy A i Juniorzy
2 maja – niedziela: Bouldering

Prowadzenie:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum