9 maja 2021 22:03

„The X” Marcina Ciepielewskiego najlepszym zdjęciem Memorial Maria Luisa w kategorii Mountain Climbing

W prestiżowym hiszpańskim konkursie fotograficznym Memorial Maria Luisa nagrodzono Marcina Ciepielewskiego za zdjęcie „The X”.

„The X”, Marcin Ciepielewski, Ardspach

„The X”, Marcin Ciepielewski, Ardspach

***

Marcin (rocznik 1977) to absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspina się od 2001 roku, należy do lubelskiego Akademickiego Klubu Wspinaczkowego Kotłownia, od 2009 roku posiada uprawnienia instruktora wspinaczki sportowej. Aparat jest nieodłączną częścią jego ekwipunku podczas wyjazdów w rejony skałkowe i góry. Do tej pory odwiedził sektory wspinaczkowe nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Chorwacji, Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Włoszech.

https://www.facebook.com/ImageOfPassion/posts/786594082042122

W 31. edycji międzynarodowego konkursu „Memorial Maria Luisa” przyznano główne nagrody w 15 kategoriach (szeroko pojęty świat natury, góry, wspinanie, sporty ekstremalne etc.), w każdej z nich wyróżniono ponadto 8 fotografii. Zadanie oceniających było, jak zawsze w tego typu konkursach, niezwykle trudne. Frekwencja mówi sama za siebie: 1511 fotografów z 89 państw pochwaliło się aż 16 tysiącami zdjęć.

Trzeba dodać, że Marcin dostał wyróżnienie za jeszcze jedno zdjęcie (w kategorii „Topic of the year: black and white photography”). W konkursie zauważono także dwie fotografie Piotra Deski (w kategorii „Mountain Climbing”).

Wszystkich nagrodzonych możecie zobaczyć na stronach konkursu: Memorial Maria Luisa.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum