5 maja 2021 09:48

Na Pochylcu warun… Kacper Heretyk przechodzi „Batalion Skała” VI.7

Młodzi koszą na Pochylcu. 18-letni Kacper Heretyk (KS Korona) poprowadził Batalion Skała VI.7. To jego drugie pochylcowe VI.7. Brawo!

Kacper Heretyk na "Batalionie Skała" VI.7 (Paweł Wrona / CCD Fotografia)

Kacper Heretyk na “Batalionie Skała” VI.7 (Paweł Wrona / CCD Fotografia)

***

W 2020 roku Kacper przeszedł doskonale znany klasyk, Nie dla psa kiełbasa VI.7 Sebastiana “Ziei” Zasadzkiego z 1996 roku. Teraz dodał drugie VI.7 na Pochylcu, dużo nowszą linię (choć sam projekt stary) – 4 maja padł Batalion Skała.

Batalion poprowadził jako pierwszy w sezonie 2012 Piotrek Schab (więcej o przejściu przeczytacie tutaj), ale sama droga to historyczny projekt. Linię wypatrzył dawno temu Sebastian Zasadzki, obił Grzegorz Wieczorek w latach 90., a następnie na nowo ubezpieczył Bogdan Rokosz. Niedługo po przejściu Piotrka pierwsze powtórzenie zgarnął Łukasz Dudek. Na Batalion skusiło się już wielu z naszych wspinaczy, wśród powtarzających jest też Kinga Ociepka-Grzegulska (2016).

Co decyduje o trudnościach Batalionu? Piotrek Schab mówił o drodze tak:

O trudności decyduje przede wszystkim ciąg trudnych ruchów bez restu. Od początku drogi odpocząć możemy dopiero w  poziomej rysie za płytką od Ekspozytury, bo po wyjściu z okapu rest jest naprawdę słaby. Po wyjściu z dużej dziury, wprawdzie po bardzo dobrym odpoczynku, jest jeszcze jedno bardzo trudne miejsce, porównywalne z tym na okapie(…)

Łuksz z kolei:

Batalion – wytrzymałościowy, trzymający do ostatnich przechwytów, na którym możemy poczuć przyjemne pieczenie w przedramionach spotykane tylko w westowych ogródkach.

Warto śledzić poczynania Kacpra w skałach (zresztą w ślady brata idzie też młodszy o trzy lata Mikołaj). Poza pochylcowymi ekstremami Kacper ma także niezłą kolekcję z Mamutowej. W ubiegłym sezonie przeszedł tam między innymi Fumar perjudica VI.7 i Mechanikę pręta cienkiego VI.6+/7.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Na pewno ten autor i data ?? [2]
    Droga redakcjo, Autorem "Kiełbasy" nie był Grześ Grochal , a…

    5-05-2021
    RadMo