13 maja 2021 08:58

Imprezy IFSC z większym zasięgiem

Ten sezon będzie z pewnością dużo ciekawszy niż 2020. Karuzela pucharowa ruszyła w połowie kwietnia. W Meiringen rozegrano pierwszą, udaną, edycję Pucharu Świata w boulderingu (jako pierwsi komplet punktów zgarnęli Janja Garnbret i Adam Ondra, więcej o finałach w Meiringen TUTAJ). Kolejna odsłona lada moment. A wraz z ożywieniem ruchu w kalendarzu zwiększa się też zasięg transmisji live z imprez sygnowanym logo IFSC.

Akiyo Noguchi, Puchar Świata Meiringen 2021

Akiyo Noguchi, Puchar Świata Meiringen 2021 (fot. Jan Virt/IFSC)

***

IFSC zawarło umowy z czterema nadawcami, którzy nabędą prawa do bezpośrednich transmisji i skrótów z decydujących rund Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata w sezonie 2021: to włoski kanał RAI Sport, szwajcarski SRG, izraelski Sport5 i chiński Zhibo.tv.

Najbliższe pucharowe rozdanie już 21-22 maja w Salt Lake City, boulderowcy rozegrają tam drugą tegoroczną edycję PŚ. Tydzień później, 28-30 maja, szykuje się powtórka – to samo miejsce, ale dodatkowo obok potyczek boulderowych zobaczymy także premierowe w sezonie wyścigi sprinterów.

Ten rok to także dwie imprezy wyższej rangi. Przede wszystkim Igrzyska w Tokio, które planowo mają rozpocząć się 23 lipca i na których zadebiutuje nasza dyscyplina – pełną listę zawodników, 20 kobiet (wśród nich Ola Mirosław) i 20 mężczyzn, znajdziecie pod tym linkiem. Już po olimpijskich występach, w dniach 15-22 września, rozegrane zostaną seniorskie Mistrzostwa Świata w Moskwie.

Szczegółów dotyczących tegorocznych imprez szukajcie w kalendarzu na stronie IFSC.

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum