4 maja 2021 08:32

Giuliano Cameroni i kolekcjonerska „La Rustica” 8C

„Idealna skała i ruchy sprawiają, że to najfajniejsza linia, jaką kiedykolwiek widziałem” – napisał przy ostatnim przejściu Giuliano Cameroni. Notabene chyba nikt nie potrafi tak zachwalać pokonanych linii, jak boulderowcy. Każdy następny boulder przebija poprzedni. Tym razem Szwajcar miał na myśli problem La Rustica 8C w Valle Bavona.

Giuliano Cameroni i "La Rustica" 8C (fot. arch. Giuliano Cameroni / Instagram)

Giuliano Cameroni i “La Rustica” 8C (fot. arch. Giuliano Cameroni / Instagram)

***

La Rustica rzeczywiście wygląda przednio. Wymyślił ją w 2013 roku James Webb, a pierwszy powtórzył dopiero w 2018 Nalle Hukkataival. Po tylu latach okazało się, że Amerykanin zdecydowanie nie docenił powagi swojego dzieła. Z 8B+ La Rustica awansowała na 8C, i to mocne – o czym pisał Nalle, a potem potwierdzili Daniel Woods i Giuliano Cameroni (zresztą u Webba też już widnieje cyferka 8C).

Cameroni:

Jestem zadowolony z tego przejścia, bo przez długi czas nie umiałem zrobić kruksa, długiego ruchu do dziurki ze złego, ale niesamowitego ścisku. Spompowany prawie spadłem z samego topu, epicka walka haha

La Rustica, wspina się Daniel Woods:

W tym roku Giuliano Cameroni przeszedł także inny klasowy boulder Jamesa Webba. Jeszcze trudniejszy od La Rustica, Ephyrę 8C+ w Chironico. Sam też ma na koncie autorskie 8C+ w Szwajcarii, w 2019 wytyczył Poison the Well w Brione. A w tym sezonie dodał Crystal Ship 8C w Cresciano.

Giuliano rozpracowuje Ephyrę 8C+:

źródło: Instagram, Mellow
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum