31 maja 2021 09:43

Drugie rozdanie PŚ w Salt Lake City: najlepsi Natalia Grossman i Sean Bailey

Trzecie starcie Pucharu Świata w boulderingu wygrali Amerykanie, Natalia Grossman i Sean Bailey. Start w Salt Lake City w ostatniej chwili, ze względu na uraz barku, odpuścił Adam Ondra.

Sean Bailey zwycięża w PŚ Salt Lake City 2021

Sean Bailey zwycięża w PŚ Salt Lake City 2021 (fot. Daniel Gajda/IFSC)

***

Nie za wiele topów mieliśmy okazję oglądać w męskich finałach. Dość powiedzieć, że po pierwszych trzech baldach na tablicy widniały całe dwa, problem numer 1 skończyli jedynie Sean Bailey i Kokoro Fujii. I już do końca właśnie ta dwójka utrzymała prowadzenie. Ostatecznie wygrał Bailey, topując jeszcze raz na finałowym problemie. Dopiero na „czwórce” obudził się Tomoa Narasaki, który z pierwszymi trzema baldami męczył się straszliwie (dla odmiany w półfinałach był najlepszy). Za to na ostatniej prostej pokazał rękę mistrza, pokonując problem już w pierwszej wstawce. Na ostatnim, 50. miejscu, swój boulderowy start kończyła Natalia Kałucka.

Finał mężczyzn

 1. Sean Bailey (USA) 2T4z
 2. Kokoro Fujii (Japonia) 1T4z
 3. Tomoa Narasaki (Japonia) 1T3z
 4. Yoshiuki Ogata (Japonia) 0T2z
 5. Zach Galla (USA) 0T1z
 6. Maximillian Milne (Wielka Brytania) 0T1z

Finał dziewczyn to już festiwal topów. Najładniejszym kompletem, cztery próby / cztery topy, popisała się zwyciężczyni sprzed tygodnia, Natalia Grossman. Młoda Amerykanka idealnie odnajduje się na technicznych problemach, a takie wymusza mało pochylony profil ściany w Salt Lake City. Dwóch wstawek więcej na skompletowanie finałowej kolekcji potrzebowała Janja Garnbret, tym razem ze srebrem. Trzecia w stawce, podobnie jak tydzień temu, uplasowała się Brooke Raboutou.

Natalia zwycięża drugi raz z rzędu, PŚ Salt Lake City 2021

Natalia zwycięża drugi raz z rzędu, PŚ Salt Lake City 2021 (fot. Daniel Gajda/IFSC)

Finał kobiet

 1. Natalia Grossman (USA) 4T4z
 2. Janja Garnbret (Słowenia) 4T4z
 3. Brooke Raboutou (USA) 3T4z
 4. Oriane Bertone (Francja) 3T3z
 5. Stasa Gejo (Serbia) 3T3z
 6. Miho Nonaka (Japonia) 2T4z

Tak wyglądały finały trzeciej edycji PŚ w boulderingu:

Pełne wyniki na stronie IFSC.

PS W weekend mogliśmy oglądać w Salt Lake City rekordy świata w sprintach, bohaterami męskich biegów byli Indonezyjczycy. Damskie czasówki należały do Oli Mirosław. Więcej TUTAJ.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum