21 maja 2021 10:51

Co daje guma do ćwiczeń? [artykuł partnera]

Zdrowy styl życia to połączenie dobrze dobranej diety oraz aktywności fizycznej. Aby wzmocnić oraz wysmuklić sylwetkę, warto wykorzystać różne gadżety, które sprawią, że aktywność fizyczna stanie się bardziej intensywna. Dzięki takim ćwiczeniom z przyrządami pierwsze efekty będą szybciej zauważalne. Warto więc wiedzieć, jakie są największe zalety wykorzystywania gumy do ćwiczeń i o czym należy pamiętać.

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Guma do ćwiczeń – najważniejsze informacje

Gumy do ćwiczeń są robione z lateksu i dzięki nim można wykonać wiele rodzajów treningów, zarówno ogólnorozwojowych jak i wzmacniających. Gumy dzielą się ze względu na stopień oporu, który powinien być idealnie dopasowany do Twoich możliwości. Trzeba także zwrócić uwagę na szerokość i grubość. Im jest ona grubsza i szersza, tym opór będzie większy.

Gumy można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych. Nie ma to jednak żadnego związku ze stopniem oporu. Warto podkreślić, że dobranie właściwej gumy ma bardzo duży wpływ na skuteczność treningu oporowego.

Zalety wykorzystywania gumy do ćwiczeń

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że do ćwiczeń z gumą zaangażowane są wszystkie partie mięśni. Dlatego tego typu ćwiczenia mogą być idealną alternatywą dla treningów z hantlami.

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Taśmy do ćwiczeń to bardzo wymagające gadżety, ich opór idealnie sprawdza się do każdej partii ciała. Mimo niepozornego wyglądu guma jest niezwykle skuteczna.

Jedną z niezwykle istotnych zalet wykorzystywania gum do ćwiczeń jest ich niska cena, a także niewielkie rozmiary. Dzięki temu bez problemu można je transportować i wygodnie przechowywać w szafie. Do wykonywania ćwiczeń wystarczy naprawdę niewielka przestrzeń. Warto też zaznaczyć, że przy ćwiczeniach z gumą ryzyko wystąpienia kontuzji jest naprawdę niewielkie.

Efekty ćwiczeń z gumą

Guma do ćwiczeń stwarza dodatkowy opór, co pozwala na wzmocnienie mięśni, a także zmotywowanie ich do bardzo ciężkiej pracy. Godzina ćwiczeń przynajmniej trzy razy w tygodniu w połączeniu z właściwą dietą może przynieść efekty. Gumy wysmuklają ciało, zmniejszają tkankę tłuszczową i pozwalają na stracenie kilku centymetrów w udach i talii.

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Guma do ćwiczeń (fot. materiały partnera)

Aby efekt ćwiczeń z gumami był w pełni zadowalający, należy przede wszystkim dobrać idealny opór gum. Podczas treningu trzeba ten opór czuć. Im trudniej się ćwiczy, tym mięśnie pracują mocniej. Jeżeli np. dane ćwiczenie wydaje się zbyt łatwe do wykonania, można gumę związać lub złożyć na pół.

Jak wspomniano wcześniej, decydując się na ćwiczenia z gumą nie warto wykonywać ich każdego dnia. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację.

Na stronie https://poza-domem.pl/ dostępna jest szeroka oferta profesjonalnych gum do ćwiczeń. Warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami i wybrać produkty, które najlepiej sprawdzą się w danym wypadku. Dzięki zaawansowanej porównywarce cenowej można bez problemu znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty, dopasowane do swoich potrzeb. Gumy sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach po kilka sztuk idealnie dobranych do danych rodzajów treningu.

Artykuł partnera

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum