10 maja 2021 13:23

Andrzej Bargiel i Jędrek Baranowski z nartami na i z Laila Peak [aktualizacja]

Właśnie dotarła do nas informacja o sukcesie Andrzeja Bargiela i Jędrka Baranowskiego na Laila Peak w dolinie Hushe (6096 m). Zespół sprawnie zdobył szczyt ok. 13 czasu lokalnego (atak rozpoczął się o 2.30 w nocy) i wykonał drugą, bardziej ekscytującą część planu – zjazd na nartach stromym zboczem tej przepięknej góry.

[aktualizacja] Ze względu na trudne warunki Andrzej i Jędrek zostawili narty na przedwierzchołku i zjazd rozpoczęli 150 poniżej szczytu.

***

Andrzej Bargiel napisał na swoim profilu FB:

Drugi cel wyprawy Karakoram Ski Expedition osiągnięty! Dziś około godz. 13:00 czasu lokalnego zdobyliśmy szczyt wraz z Jędrkiem Baranowskim, po czym zjechaliśmy z niego na nartach ⛷ Narty musieliśmy zostawić na przedwierzchołku z uwagi na trudne warunki, dlatego sam zjazd rozpoczęliśmy 150 metrów poniżej wierzchołka. Na zdjęciu inne oblicze Laila Peak w Dolinie Hushe widziane oczami naszej ekipy od strony naszego base camp.

Laila Peak w Dolinie Hushe - widok od strony base campu

Laila Peak w Dolinie Hushe – widok od strony base campu (fot. gzela.eu)

***

Tym samym Karakoram Ski Expedition zrealizowało swoje założenia, czyli wejścia i zjazdy na Yawash Sar II (dziewiczy) i Laila Peak.

Andrzej Bargiel i Jędrek Baranowski podczas Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)

Andrzej Bargiel i Jędrek Baranowski podczas Karakoram Ski Expedition (fot. Bartek Pawlikowski)

Czekamy na szczegóły przebiegu akcji.

Gratulacje!

Źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Laila [2]
    Brawo chłopaki !!

    10-05-2021
    łojant