Moc Gór Festiwal – święto górskiej kinematografii pod Tatrami!

Odbywająca się w ramach 17. Moc Gór Festiwalu (24-27.06.2021) XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Filmowego stanowi jeden z najważniejszych elementów wydarzenia. Podstawowym celem, który przyświeca organizatorom konkursu, jest zaprezentowanie festiwalowej publiczności najlepszych filmów o tematyce górskiej. SzFG jest członkiem International Alliance for Mountain Film, organizacji zrzeszającej najważniejsze i najbardziej prestiżowe festiwale związane z górską kinematografią na całym świecie.

17. Moc Gór Festiwal

17. Moc Gór Festiwal

***

W ramach XVII edycji konkursu jury w międzynarodowym składzie przyzna następujące wyróżnienia:

  • Nagroda główna – Grand Prix
  • Nagroda w kategorii Sport (ufundowana przez Polski Związek Alpinizmu)
  • Nagroda w kategorii Kultura (ufundowana przez CKSTiB w Gniewinie)
  • Nagroda w kategorii Przyroda (Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego)
  • Nagroda jury młodych filmowców (młodzieżowe jury z zespołu szkół plastycznych im. Kenara w Zakopanem)
  • Nagroda dla najlepszego filmu polskiego (ufundowana przez Fundację Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady)

Oprócz tradycyjnych statuetek w postaci Drewnianych Gór wykonanych przez artystę Marcina Rząsę, laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 2000 do 5000 zł. Nie zabraknie również konkursu filmowego, dla którego laureatów nagrody zostaną ufundowane przez Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotekę w Gniewnie.

W tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia aż 30 wyjątkowych produkcji, które z pewnością na długo zapadną w pamięci widzów. Uczestników wydarzenia czekają projekcje z całego świata (Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, USA, Hongkong, Nepal, Izrael, Norwegia, Szwajcaria, Rosja, Iran). 17 filmów zostanie wyświetlonych premierowo. Nie zabraknie produkcji z wątkami ekologicznymi prezentowanych we współpracy z Green Film Festival z Krakowa.

Na stronie organizatora https://mocgor.pl/filmy-2021/ można zapoznać się ze szczegółowymi opisami filmów oraz trailerami biorących udział w konkursie produkcji.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum