6 kwietnia 2021 13:09

„Wzgórze 502 – odkupienie”: KW Kraków zaprasza na 10 kwietnia!

KW Kraków zaprasza na akcję sprzątania i oczyszczania Wzgórza 502 i Fiali. Wieść gminna niesie, ze słynny gówniarz nie będzie mógł już prowadzić swojej działalności. Akcja rozpocznie się 10 kwietnia o godzinie 9:00.

Jedno z wielu stanowisk zanieczyszczonych przez gówniarza na Wzgórzu 502 (fot. z wizji lokalnej wykonanej przez Pawła Koczura, Artka Maślankę, Michała Włodarczyka)

Jedno z wielu stanowisk zanieczyszczonych przez gówniarza na Wzgórzu 502 (fot. z wizji lokalnej wykonanej przez Pawła Koczura, Artka Maślankę, Michała Włodarczyka)

Działalność niszczycielska gówniarza, polegająca na niszczeniu ringów, zanieczyszczaniu chwytów, przelotów i stanowisk zjazdowych śmierdzącą i brudzącą substancją, trwa od początku XXI wieku. Niestety mimo licznych prób jej ukrócenia na drodze formalnej (m.in. zgłoszenia sprawy do organów ścigania), gówniarz działał swobodnie przez blisko 20 lat.

Oto, jakie dobre dla nas wieści przekazuje w tej sprawie KW Kraków:

Cierpliwość to nie strefa Schengen, ma swoje granice. Czekaliśmy długo na możliwość normalnego wspinania na Fiali i Wzgórzu 502 – i doczekaliśmy się!

Pan Zagłoba powiedział: „Każde zło musi minąć, bo gdyby wiecznie miało trwać to byłby dowód, że diabeł rządzi światem, nie zaś Pan Jezus, któren miłosierdzie ma nieprzebrane.”

Wszystko wskazuje na to, że diabeł jednak nie rządzi światem. Nie wdając się w szczegóły – otrzymaliśmy informacje, że ze względów zdrowotnych anty-kustosz rejonu odtąd będzie oglądał skały Fiali i 502’ki już tylko z okien swojego domu. My, wspinacze, będziemy mieli RZADKĄ okazję czerpania przyjemności z nowego rejonu – nowego, gdyż w praktyce rejon ten był od lat zapuszczony, zarośnięty i sporadycznie odwiedzany.

Przed nami mnóstwo pracy. Trzeba rejon posprzątać, odkrzaczyć, odkupić, wymienić asekurację…Wszystkie ręce na pokład! W sobotę 10 kwietnia robimy akcję porządkowania Wzgórza 502. Jeżeli pogoda nie pozwoli działać w sobotę, akcję przeniesiemy na niedzielę 11 kwietnia. Prace zaczniemy od godziny 9 i będziemy je prowadzić do oporu. Przy okazji zrobimy grilla i powspinamy się po drogach, które się do tego nadają.

Klub Wysokogórski Kraków zapewni worki na śmieci, rękawice, sprzęt do wycinki krzaków, denaturat i inne preparaty do usuwania kupy i smaru. Weźcie:

 • ubranie bardzo robocze – będziemy czyścić ringi z łajna i smaru i robić inne prace porządkowe,
 • rękawice robocze,
 • stare szmaty, szczotki, wyciory,
 • sekatory i inny sprzęt do wycinki krzaków,
 • sprzęt wspinaczkowy.

Rysiek, niszcząc asekurację i marzenia wspinaczy, wykonał w tym rejonie KUPĘ pracy. Postawmy efektom jego ciężkiej pracy piękne epitafium – setki wspinaczy wpisujących do kajetu „Direttissimę Fiali” już tej wiosny.

Do zobaczenia!

Link do wydarzenia na FB znajdziecie tutaj.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Wzgórze 502 i Fiala [28]
  Mieszkańcy gminy, już są pewnie zachwyceni na apel KW Kraków.…

  6-04-2021
  Troskliwy_Miś