16 kwietnia 2021 09:01

Sobota na żywo z Meiringen: półfinały i finały PŚ w boulderingu

Kilka dni temu zapowiadaliśmy premierowy w tym sezonie Puchar Świata w boulderingu – Meiringen 2021. Już w najbliższą sobotę będzie można oglądać na żywo rundy półfinałowe i finałowe. Relacje na kanale YouTube.

Transmisje live (sobota 17 kwietnia):

***

Dużo czasu minęło od ostatniego boulderowego Pucharu Świata, ostatni raz boulderowcy spotkali się w czerwcu 2019 roku. Nic dziwnego, że do Meiringen zawodnicy ruszyli tłumnie i podekscytowani jak nigdy wcześniej. W Szwajcarii zobaczymy blisko 200 wspinaczy. Poza kilkoma czołowymi nazwiskami obecna będzie w zasadzie większość czołówki – TUTAJ pełna lista zgłoszonych.

Nie zabraknie Adama Ondry, który liczy na inwencję routesetterów:

Co routesetterzy IFSC przyszykowali w tym roku na zawody Meiringen? W 2019 była to rysa wymagająca techniki klinowania dłoni, którą na szczęście znałem wystarczająco dobrze🙏(…)

Rysa na dłonie, Meiringen 2019 (fot. Marc Daviet Photography)

Finał w Meiringen 2019 był popisem technicznego kunsztu Czecha. Wspomniany problem był idealnie skrojony pod Ondrę, pod pozostałych finalistów już nie. Tak bezradnych Japończyków (bo głównie oni walczyli w finale) nie widzieliśmy chyba na żadnych innych zawodach…

Do pierwszej imprezy sezonu 2021 ostro trenowała kadra austriacka, w Meiringen pojawią się między innymi Jessica Pilz i Jakob Schubert:

Dziś ruszają eliminacje, a rozkład jazdy na jutro (sobota 17 kwietnia) wygląda tak:

  • 11.00-13.15 – półfinały
  • 19.15 – finały mężczyzn
  • 20.45 – finały kobiet

Szefem routesetterów w Szwajcarii jest Japończyk Gen Hirashima, poza nim bouldery układają Francuzi Remi Samyn i Laurent Laporte.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum