13 kwietnia 2021 18:20

Rusza Międzynarodowy Konkurs Filmowy w ramach Moc Gór Festiwalu

Przed nami XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Filmowego. To już stały element wydarzenia, jakim jest Moc Gór Festiwal (wcześniej Spotkania z Filmem Górskim). Podstawowym celem, który przyświeca organizatorom konkursu, jest zaprezentowanie festiwalowej publiczności najlepszych filmów o tematyce górskiej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że SzFG jest członkiem International Alliance for Mountain Film, organizacji zrzeszającej najważniejsze i najbardziej prestiżowe festiwale związane z górską kinematografią na całym świecie.

W ramach XVII edycji konkursu jury w międzynarodowym składzie przyzna następujące wyróżnienia:

  • Nagroda główna – Grand Prix,
  • Nagroda w kategorii Sport (ufundowana przez Polski Związek Alpinizmu)
  • Nagroda w kategorii Kultura,
  • Nagroda w kategorii Przyroda (Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego),
  • Nagroda jury młodych filmowców (młodzieżowe jury z zespołu szkół plastycznych im. Kenara w Zakopanem).

Oprócz tradycyjnych statuetek w postaci Drewnianych Gór wykonanych przez artystę Marcina Rząsę, laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości od 2000 do 5000zł. Nie zabraknie również nagród ufundowanych przez Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewnie.

Produkcje filmowe należy zgłaszać do 30.04.2021 przy użyciu specjalnie do tego celu przygotowanej platformy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 16.05.2021. A kiedy będzie można obejrzeć wszystkie biorące udział w rywalizacji produkcje? Projekcje zaplanowane są na chwilę obecną na 24-27.06.2021. O szczegółach związanych z naszymi wydarzeniami będziemy informować na bieżąco.

Link, pod którym należy zgłaszać produkcje konkursowe:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum