26 kwietnia 2021 10:51

PIEPS ogłasza program poprawy detektorów DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT

Firma PIEPS ogłosiła dobrowolny program poprawy produktów, mający na celu lepsze zabezpieczenie w systemie nośnym mechanizmu blokady i przełączania w detektorach lawinowych serii DSP. Dotychczasowego, neoprenowego systemu nośnego nie należy już używać.

Wezwanie dotyczy detektorów DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT wyprodukowanych w latach 2013–2020

Wezwanie dotyczy detektorów DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT wyprodukowanych w latach 2013–2020

Poprawę zapewnia nowy system nośny z etui, dzięki któremu detektory lawinowe DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT są przełączane na tryb „SEND” przed ich użyciem i pozostają zablokowane w tym trybie w trakcie ich używania.

Nowy system nośny z etui zastępuje dostarczany do tej pory wraz z detektorami lawinowymi serii DSP neoprenowy system nośny, którego nie należy już używać. Produkty serii DSP, których dotyczy ta zmiana, wyprodukowano w latach 2013–2020.

Firma PIEPS otrzymywała zapytania dotyczące detektorów lawinowych DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT. Wszystkie te modele wykorzystują identyczny mechanizm blokady i przełączania na tryb „SEND”. Sądzimy, że zapytania te były spowodowane dwoma wypadkami lawinowymi: w 2017 roku oraz wiosną 2020 roku.

Po tych zdarzeniach pojawiły się zarzuty, że system bezpieczeństwa w postaci mechanizmu blokady i przełączania w detektorach DSP PRO/SPORT nie zadziałał prawidłowo podczas zejścia lawin. Testy wykazały jednak, że mechanizm blokady i przełączania w detektorach DSP PRO, DSP PRO ICE i DSP SPORT spełnia wymogi wszystkich obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Aby uruchomić usługę wymiany, należy wypełnić formularz na stronie firmy.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum