22 kwietnia 2021 10:29

„Pegasus” 8C dla Daniela Woodsa. A na horyzoncie projekt „Megatron” 9A?…

Daniel Woods myśli już o swoim drugim wielkim projekcie, podobnie jak Return of the Sleepwalker takim na miarę 9A. Tymczasem w drodze powrotnej z Las Vegas do Kolorado Amerykanin zgarnął jeszcze krawądkowy ekstrem Pegasus 8C w Joe’s Valley.

Daniel Woods i “Pegasus” 8C (kadr z filmu)

***

Pegasus to problem autorstwa Drew Ruany z ubiegłego roku, dodający niższy start do Pagan Poetry 8A+. Woods poradził sobie w przechwytami w kilku próbach (nie licząc paru godzin w listopadzie 2020). „Jest przewieszony, po krawądkach i wytrzymałościowy, uwielbiam taki styl wspinania🔥” – pisze Woods.

Na filmie ostatnie przejście Woodsa (Mellow):

***

Dużo ciekawszy jest jednak drugi wielki projekt, który już od blisko dwóch lat chodzi po głowie Daniela Woodsa. I podobnie jak niedawno rozwiązane Return of the Sleepwalker w Black Velvet Canyon, także i ta linia warta jest najprawdopodobniej 9A (więcej o Return of the Sleepwalker z końcówki marca TUTAJ).

Ów projekt znajduje się w Eldorado Canyon i ma już nazwę – Megatron. Jest dłuższą wersją boulderu Tron 8B+ (także autorstwa Woodsa sprzed kilku sezonów). A dokładnie dodaje na początku około 6, może 7 przechwytów w okolicach 8C. W sumie wychodzi ciąg 15 ruchów bez możliwości zrestowania – czyli to, co Amerykanin lubi najbardziej.

Tak wygląda sama przystawka Tron 8B+, 2. przejście należy do Drew Ruany:

Daniel Woods:

Teraz wiem, co jest konieczne, by zrobić coś naprawdę trudnego. Wiem, jak to zrobić. Potrafię wykorzystać doświadczenie z Return of the Sleepwalker. Mówię sobie: przeszedłeś przez to już wcześniej, wiesz jak poradzić sobie z czymś tak trudnym i wiesz, jaki rodzaj skupienia jest niezbędny.

Czekamy zatem na wieści z Eldorado Canyon…

źródło: planetgrimpe.com, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum