15 kwietnia 2021 09:00

Na Mazurowych Skałach powstaje „Polish Gem” 8B [FILM]

Jeśli jeszcze nie widzieliście, udostępniamy krótki film z nowości w Mazurowych Skałach. Adrian Chmiała (Cube, KS Korona) i Piotrek Schab (Patagonia, Scarpa, Black Diamond, Hydro Flask, Cube, KS Korona) przeszli Polish Gem 8B. Wygląda elegancko!

„Polish Gem” 8B (kadr z flimu)

***

Pochylnia na Mazurowych Skałach i Polish Gem 8B – pierwsze przejście Adrian Chmiała, pierwsze powtórzenie Piotrek Schab:
Mazurowe Skały to niewielki nasłoneczniony rejon boulderowy (ale są tu także ubezpieczone drogi) znajdujący się w nieczynnym kamieniołomie. Miejscówka położona jest niedaleko Myślenic, na początku wsi Trzemeśnia. Garść informacji o rejonie znajdziecie w przewodniku „Beskidy Zachodnie i Pogórze” G. Rettingera (2019, wyd. 1).

*** 

Inne mocne przejście boulderowe padło niedawno w Diabelskim Schronisku w Kusiętach. Piotr Schab przeszedł tam na początku kwietnia Ali Babę 8B+, długą linię autorstwa Łukasza Dudka (2011). Co prawda Piotrek skończył problem inaczej niż autor (i Paweł Jelonek, do którego należy pierwsze powtórzenie, 2016), wychodząc nieco łatwiejszym wariantem w prawo – co jednak w jego opinii nie wpływa na całościową wycenę.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum