27 kwietnia 2021 09:17

Lucie Hrozová wskakuje na 8B

Tę dziewczynę kojarzymy z mocnych przejść z dziabami, ma na koncie m.in. drogi M14, ale ostatnio Lucie Hrozová mocno pocisnęła na kamykach i jako druga Czeszka w historii wskoczyła na poziom 8B.

https://www.facebook.com/lucie.hrozova.9/posts/10222609891389938

Lucie była w ostatnich latach w czołówce wspinających się z dziabami pań. Prowadziła drogi o trudnościach M14 (np. Low G-Man), zwyciężała w prestiżowych zawodach (Ouray 2016). Ma na koncie także głośne pierwsze prowadzenie, mowa o linii Saphira M15-. Ta droga została przez nią wyceniona na M15-. Czeszka korzystała przy przejściu z technik 4 i 9. Pierwsze powtórzenie bez tych technik należy do Jędrzeja Jabłońskiego, który pokonaną w ten sposób drogę wycenił na M14.

Czeszka ostatnio poświęciła się wspinaniu także wymagającemu stalowych szponów, jednak mniej ingerującego w rzeźbę skały. Jej pierwszym 8B we wspinaczkowym kajeciku został solidny problem Temná hmota na Sněžníku.

“Conquistador” 8B ✅✅ yeah! 🥳…Conquistador, The very first female 8B Boulder problem for czech woman made and…

Posted by Lucie Hrozová on Monday, April 26, 2021

Lucie nie spoczęła na laurach i poszła za ciosem. Tym razem skierowała się na ważny dla czeskiego kobiecego boulderingu problem. Mowa Conquistador 8B (Sklapsko).

Jego autorką jest Jana Vincourková i historycznie był to pierwszy problem o trudnościach 8B pokonany przez czeską wspinaczkę. To przejście Jany zostało uznane za jedno przejść roku przez ČHS (Český horolezecký svaz).

Oczywiście droga Lucie do 8B nie wiodła bezpośrednio z M14… Czeszka przeszła ostatnio Je to boj! (Ale Krásnej) 8A+ i Ramínka v prázdný skříni w Petrohradzie, Cloud Rider 8A w Modřínie, Pařez 8A na Sněžníku i jako pierwsza Czeszka zaliczła flasha na 8A – Red Hot Tortilas.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum