12 kwietnia 2021 08:51

Laura Rogora jako pierwsza powtarza „Terapia d’urto” 9a+

Lubi drogi swojego rodaka Laura Rogora. I wygląda na to, że wchodzą jej całkiem gładko… 19-letnia Włoszka poprowadziła teraz Terapia d’urto 9a+ autorstwa Stefano Ghisolfiego, przy okazji robiąc pierwsze powtórzenie.

Laura Rogora na “Terapia d’urto” 9a+(fot. Sara Grippo)

***

Terapia d’urto 9a+ to nowa linia (choć sam projekt miał już swoje lata, jego pomysłodawcą był Marco Erspamer) we włoskich skałach. Stefano Ghisolfi poprowadził ją w marcu tego roku. Terapia pokonuje dach jaskini w Padaro, łącząc najtrudniejszy odcinek L’arciere (8c) z całą drogą Goosfraba (8c+), bez żadnego restu pomiędzy. Wychodzi jakieś 40 ruchów, całkiem pokaźna dawka siłowo – wytrzymałościowego wspinania.

Tak to wygląda, Włocha na Terapia d’urto:

Drobniutka Laura Rogora w takich atletycznych formacjach czuje się wyśmienicie. Tytułowa Terapia d’urto jest już jej trzecią drogą w trudnościach 9a+. Dwie pozostałe padły w ubiegłym sezonie. Najpierw Włoszka wspięła się na Pure Dreaming Plus w Arco (pierwsze powtórzenie kombinacji pomysłu Adama Ondry), a następnie na The Bow 9a+ w Padaro (znów pierwsze powtórzenie drogi Stefano Ghisofiego). Po drodze było jeszcze Ali Hulk sit extension total 9b w Ali Babie (Rodellar).

Patrz też: Laura Rogora i siłowa “Groosfraba” 8c+w Padaro

PS W tym roku Włoszka ma szansę na kolejny wielki sukces, tym razem na sztucznej ścianie. Jest jedną z 20 zawodniczek, które powalczą o medale na letnich Igrzyskach w Tokio.

źródło: planetmountain.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum