9 kwietnia 2021 09:11

Alex Megos dodaje nową kombinację na Franken: „Hello Kitty” 11/11+

Alex Megos poprowadził nową drogę na Franken – na Schneiderloch powstała kombinacja o nazwie Hello Kitty i trudnościach 11/11+ (9a+).

Alex Megos na “Hello Kitty” 11/11+ (fot. Patrick Matros/Dicki Korb)

***

Hello Kitty łączy najtrudniejsze odcinki dwóch dróg; Pantery (9a) i Black Label (8c+/9a), obie linie Niemiec przeszedł już pięć lat temu. Kombinacja nie sprawiła Megosowi większych problemów: „po dwukrotnym sprawdzeniu minionej niedzieli, oddałem próbę i jakoś od razu udało się zrobić wszystkie ruchy”.

Nad tytułową kombinacją pracował już jakiś czas temu Pirmin Bertle, umieszczając – dla ułatwienia pracy nad drogą – w środkowej części dodatkowy przelot (notabene już usunięty). Alexowi Megosowi taki nadprogramowy punkt nie był potrzebny:

Poprowadziłem drogę bez dodatkowego przelotu, co sprawiło, że środkowa część jest trochę bardziej czujna, ale w żaden sposób nie niebezpieczna.

I jeszcze kilka słów komentarza od Niemca:

Dla wyjaśnienia, przelot w środkowej część nie jest potrzebny, i jeśli umieszcza się go na istniejącej drodze lub pomiędzy takimi, powinno się najpierw sprawdzić obicie starszych linii. Przelot może ułatwić pracę, ale chyba lepiej żeby go nie było, bo wtedy obie linie pozostają nienaruszone. Biegną wystarczająco blisko siebie, by wspiąć na kombinację bez zmieniania istniejących dróg przez dodanie przelotu👌🏼

***

Alex Megos już dość dawno zdetronizował Marcusa Bocka z pozycji twórcy największych frankenjurajskich ekstremów. Od 2015 roku to do młodszego z Niemców należy najtrudniejsza droga frankońskich lasów – biegnąca przewieszeniem Planetarium Supernova 11+ (9a+/b), projekt oddał Alexowi Joshua Schulz. Notabene Megos jest też autorem najprawdopodobniej najmocniejszego boulderu na Franken – Upgrade U 8C (Obertrubach, 2020).

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    znak czasów [15]
    i dalszy ciąg konfliktu z Markusem Bockiem. Alex robi kombinację…

    9-04-2021
    bennyh