6 kwietnia 2021 10:02

Alex Garriga otwiera w Cuence „Malleus Maleficarum” 9a+

Z hiszpańskich nowości. Alex Garriga otworzył w Cuence Malleus Maleficarum 9a+. Wyznawcy palczastego wspinania będą zachwyceni.

Alex Garriga na „Mallueus Maleficarum” 9a+ (fot. Alfonso Martínez)

***

Projekt Malleus Maleficarum powstał w sektorze Museo de los Horrores ponad pięć lat temu, ale dopiero teraz pojawił się wspinacz z odpowiednią motywacją (i odpowiednio mocnym szponem), by spróbować sił na tej ultra palczastej linii. Alex Garriga nie ma wątpliwości, że to najmocniejsza droga, po jakiej się wspinał, i zarazem najbardziej wymagająca pod względem mentalnym.

Garriga tak opisuje przebieg Malleus Maleficarum  (za 8a.nu):

Pięć, sześć fakerów i około ośmiu chwytów na dwa palce. Początek to 20 metrów terenu 7c+, potem trudny boulder z loteryjnym ruchem, przechodzący w dach z dalekimi ruchami, i następnie pionowa, wytrzymałościowa końcówka. W sumie 30-35 metrów.

Alex Garriga ma już kilka podobnie trudnych przejść na koncie, w tym także w Cuence, skąd zresztą pochodzi. W ubiegłym roku zrobił drugie powtórzenie Circo Ibérico 9a+ (według niego raczej 9a/a+) autorstwa Jorge Díaza-Rullo (2018). W tym samym sezonie sieknął Seta ibérica 9a+, również autorstwa rodaka Diaza-Rullo (2019). Z kolei jeszcze w 2019 roku poprowadził Ali Hulk Extension Total 9a+ w Ali Babie (Rodellar) – tą drogą debiutował w stopniu 9a+.

Na Circo Ibérico:

I jeszcze jedna próbka wspinania w Cuence – Alex Garriga na drodze swojego autorstwa Marillion 9a (lub 8c+/9a):

źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum