7 kwietnia 2021 08:43

Alex Garriga dokłada w Cuence „Following the Leader” 9a+

Alex Garriga poszedł za ciosem i wspiął się na Following the Leader 9a+ w Cuence. Zaledwie kilka dni wcześniej otworzył w rejonie boleśnie palczastą Malleus Maleficarum 9a+.

Alex Garriga na “Following the Leader” 9a+ (fot. Louis Iruela Climbing Photo®)

***

Po Following the Leader Hiszpan wspinał się już jesienią ubiegłego roku, ale wtedy seria niefortunnych zdarzeń (kontuzja łokcia, złapanie koronawirusa) zaprzepaściła szanse na sukces. Tym razem się udało i Garriga klepnął czwarte przejście – dopiero czwarte, bo linia liczy już ponad sześć lat.

Przewieszoną, wysoką na jakieś 30 metrów Following the Leader otworzył w 2014 roku, w sektorze Rincón de la Ermita, Pablo Barbero (sam projekt to pomysł José Rodrígueza). Spędził na niej trzy miesiące. W 2015 drugie przejście sieknął w szóstej próbie Ramonet, potwierdzając wycenę 9a+.

Trzeci w łańcuchu zameldował się Jorge Díaza-Rullo, który jeszcze docenił trudności, po przejściu mówił: „Pablo Barbero i Ramonet zaproponowali 9a+, ale po ukruszeniu kilku krawądek i biorąc pod uwagę fakt, ile czasu zajęło mi przejście drogi, myślę, że to bardziej 9a+/b. Ale to jedynie jedna opinia więcej”.

***

Poza tytułową Following the Leader i wspomnianą autorską Malleus Maleficarum Alex Garriga zrobił w Cuence jeszcze dwie 9a+; Circo Ibérico i Seta ibérica.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum