98 lat i wciąż się wspina. Marcel Rémy na ściance

Marcel Rémy pod koniec lutego skończył 98 lat. Szwajcar pomimo blisko setki na karku oraz lockdownu znalazł siły i chęci, by powspinać się na sztucznej ścianie.

Marcel Rémy na ścianie w Satigny (fot. lafabriqueverticale.com)

Marcel Rémy na ścianie w Satigny (fot. lafabriqueverticale.com)

Marcel urodzony w 1923 roku mimo swojego wieku nadal się wspina i może być źródłem inspiracji. Wiosną 2007 roku (84 lata) na Kalymnos poprowadził np. Monahiki Elia (6a+) w Grande Grotta. Na tamtym wyjeździe przeszedł jeszcze wiele szóstek, w tym kilka OS.

W 2009 roku (86 lat) przeszedł 16-wyciągową Original Route (zwaną też Y Route) na północno-zachodniej ścianie Grand Miroir d’Argentine (2325 m) w szwajcarskich Alpach. W 2015 roku w wieku 92 lat poprowadził 5c!  W 2017 roku pokonał 500-metrową (!) drogę na północno-zachodnią ścianie Miroir de l’Argentine (Szwajcaria).

Marcel jest ojcem słynnych braci Remy (Claude’a i Yvesa), niestrudzonych wspinaczy i ekiperów, autorów wielu dróg w Szwajcarii i wielu innych miejscach na świecie.

Tym razem synowie zorganizowali mu ekskluzywny wspin na zamkniętej z powodu pandemii ścianie w Satigny (okolice Genewy). Marcel wspiął się drogą o trudnościach 4c.

Czapki z głów!

Źródło: lafabriqueverticale.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum