Ważna informacja dotycząca przyrządu autoasekuracyjnego Climbing Technology Easy Speed o numerze referencyjnym 2F714

Climbing Technology Easy Speed – urządzenie autoasekuracyjne o numerze referencyjnym 2F714 jest objęte  wycofaniem zapobiegawczym, w związku z możliwością występowania opóźnienia w blokowaniu.

Działanie przyrządu opiera się na mimośrodowym zaciskaniu bezząbkowych krzywek, a wycofanie go z rynku jest spowodowane możliwym opóźnieniem w blokowaniu krzywki, gdy jest on używany w następujący sposób (zdjęcia poniżej).

 

Na zdjęciu użytkownik chwyta otwieraną płytę boczną, ściskając ją w kierunku krzywki blokującej. Taki nacisk, nawet po zdjęciu ręki z urządzenia, może prowadzić do opóźnienia w zablokowaniu się na linie w razie upadku.

Jak opisano w instrukcji obsługi, urządzenie może być przesuwane wzdłuż liny tylko za pośrednictwem łącznika i nie może być chwytane bezpośrednio. Oznacza to, że przedstawiony powyżej sposób użycia w żadnym wypadku nie jest dozwolony. Niemniej jednak, w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, firma Climbing Technology zdecydowała się na wycofanie urządzenia z rynku.

Partie objęte postępowaniem

Wycofanie dotyczy wyłącznie urządzeń powstrzymujących spadanie Easy Speed oznaczonych następującymi numerami partii:

  • 0120
  • 0220

Każdy, kto posiada urządzenie oznaczone jednym z tych dwóch numerów partii, musi natychmiast zaprzestać korzystania z urządzenia i przeprowadzić test opisany poniżej.

Wskazówki zwrotu

Climbing Technology, marka należąca do Aludesign S.p.A. Via Torchio 22, 24034 Cisano Bergamasco (BG), Włochy  mail: restore@aludesign.it / commerciale@aludesign.it
tel. +39035 783595 – wew. 4 z Włoch – wew. 5 z zagranicy
Via Torchio 22, 24034 Cisano Bergamasco (BG) WŁOCHY

lub wysyłka w dowolny sposób na adres dystrybutora:

Snap Outdoor Sp. z o.o.
ul. Bojkowska 37m, 44-100 Gliwice
mail: info@snapoutdoor.pl; tel. 32 301 75 40

Prosimy o kontakt w celu umówienia wysyłki, której koszt pokryjemy.

Prosimy także o dokładne wskazanie zarówno na paczce, jak i wewnątrz niej, swoich danych (imię i nazwisko, adres, e-mail, numer telefonu). Potrzebujemy tych informacji w celu zrealizowania wymiany produktu.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum