8 marca 2021 09:41

Tom Bolger z kolejną autorską drogą w Margalefie

Rozhulał się Tom Bolger. Brytyjczyk, od lat mieszkający w Katalonii (bo to najlepsze miejsce do wspinania na świecie – jak mówi), poprowadził kolejną nowość w Margalefie – w sektorze Espadelles pojawił się Mr Big 9a.

Tom Bolger na “Mr Big” 9a, Margalef (fot. Esteban Lahoz)

***

Otworzył się worek z przejściami Toma Bolgera. W tym roku Brytyjczyk wyraźnie poczuł zew eksploratorski, a skorzystają na tym bywalcy Margalefu. Tom postawił na sektor Racó de les Espadelles, który nazywa takim „mini Céüse”. Zaczął w styczniu od autorskiego projektu Wild West 9a/a+. Pisał wtedy: „cały proces obijania i czyszczenia, rozszyfrowywania przechwytów i ich łączenia to moim zdaniem chyba najlepszy sposób na czerpanie radości ze wspinania”.

W lutym Brytyjczyk zwrócił uwagę na zapomniany projekt Espadelles – odczyścił linię i zrobił pierwsze przejście drogi Frenesí 9a/a+. Teraz znów sięgnął po wiertarkę, i znów postawił na sektor Espadelles. O Mr Big, tak nazwał swoją nowość, napisał: „to prawdopodobnie najlepsza droga, jaką obiłem”. Dalekie, dynamiczne przechwyty w przewieszeniu, z czujnym końcowym odcinkiem po słabszej rzeźbie.

Także w Margalefie jesienią 2020 roku Tom Bolger powtórzył Gancho Perfecto 9a+ Chrisa Sharmy (2008 r., oryginalnie 9a, potem podniesiona do 9a+) w sektorze Racó de la Finestra.

„Mój plan na 2021 to wspinać się i obijać tak dużo, jak się tylko da” – mówi Brytyjczyk (za desnivel.com). Będą więc pewnie kolejne, może znów niełatwe, nowości w katalońskim rejonie…

źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum