Nowości marki Ocun – buty wspinaczkowe BULLIT i HAVOC [sponsorowany]

Na rynku pojawiły się dwa nowe modele czeskiego producenta marki Ocun dedykowane bardziej zaawansowanym wspinaczom. Bullit to model przeznaczony do boulderingu, zaś Havoc jest bardziej uniwersalnym butem. Wyróżniają się świetną przyczepnością oraz trwałością, a ich nowoczesna konstrukcja pozwala na wyjątkowo sprawne wspinanie.

Buty wspinaczkowe Ocun Bullit

Bullit to model o ponadprzeciętnej wytrzymałości, zaprojektowany do boulderingu.

But posiada miękką podeszwę środkową i pokryty jest “przyczepną gumą” opatentowaną przez producenta, a co ważne wykazuje dużą stabilność na krawędziach i wyższą odporność na odkształcenia. Ten miękki but wspinaczkowy jest zbudowany na bazie docenianego, z wcześniejszych modeli Ocun, wyczynowego kopyta, co ułatwia osiąganie jeszcze lepszych rezultatów.

Wykonany z wyraźną orientacją na duże palce, co pomaga przy stawaniu na mniejszych stopniach. Dzięki wzmocnieniu na łuku zapewnia ścisłe dopasowanie ze stopą. Wygodny system zapinania butów z pojedynczym rzepem i cienkim paskiem zapobiega rotacji stopy. Bezszwowa konstrukcja pięty przekłada się również na większą wygodę.

But wspinaczkowy Ocun Bullit

Bullit jest odpowiedzią na szybką ewolucję boulderingu. Został zaprojektowany by trzymać się paneli, aby umożliwiać solidne haczenie i ściśle przylegać do stopy!

Natomiast Havoc to wyczynowy i precyzyjny but wspinaczkowy. Wygodny, ale jednocześnie skuteczny na paczkach i małych stopniach. Przeznaczony jest zarówno do boulderingu, jak i do wspinaczki z liną.

Buty wspinaczkowe Ocun Havoc

Dwa paski z rzepami umożliwiają perfekcyjne dopasowanie do stopy. Wygodna cholewka z elastycznym językiem oraz spiczaste kopyto z mniejszą asymetrią powodują, że są to idealne buty dla osób poszukujących większego komfortu. Model ten jest precyzyjny na małych stopniach, solidny na dużych, a przy tym nieprawdopodobnie wygodny!

Konstrukcja modelu Havoc zapewnia przyjemność z noszenia, ale pozostałe cechy czynią go bardzo niezawodnym. Stosunkowo płaski profil podeszwy powoduje poszerzenie styku buta ze skałą, co pomaga w długich drogach wspinaczkowych.

But wspinaczkowy Ocun Havoc

Zarówno Bullit jak i Havoc zawdzięczają swoją przyczepność, doskonałe tarcie i wytrzymałość dzięki autorskiej gumie – CAT 1.5, 4 mm. Została ona opracowana z dużym naciskiem na wysoką przyczepność. Guma posiada optymalną twardość, która zapewnia stabilność nawet podczas stania na krawędziach i półeczkach. Dodatkowo mają gumowe łatki 3D na palcach co sprawia, że są nie do zdarcia jeśli chodzi o haczenie palców.

Dużym atutem, wyróżniającym je spośród konkurencji jest to, że żaden z materiałów użytych do produkcji nie był pochodzenia zwierzęcego.

Materiały producenta i dystrybutora

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Okon [1]
    Lato, lato I po okoniu. :D [img]https://images89.fotosik.pl/486/c30d3c67d0bfdafemed.jpg[/img]

    22-03-2021
    ROCKDUDE