4 marca 2021 10:31

Kolejne szwajcarskie znalezisko Cameroniego: “Crystal Ship” 8C

Nowe szwajcarskie 8C nazywa się Crystal Ship. Znajduje się w Cresciano, a autorem jest nie kto inny jak Giuliano Cameroni – kolekcjoner klasowych boulderów.

Giuliano Cameroni na “Crystal Ship” 8C (fot. arch. Giuliano Cameroni / Instagram)

***

Jeszcze w styczniu br. Giuliano Cameroni otworzył w Cresciano Crystal Ship (stary projekt sektora La Boule). Kilka dni później drugie przejście dołożył Francuz Clément Lechaptois (obaj wspólnie pracowali nad przechwytami).

Cameroni o nowości pisze:idealna, czysta linia, mieszanka siły i techniki w trudnym kruksie”. Póki co minimalistyczny boulder na zdjęciach, ale już wkrótce będzie można obejrzeć zmagania Szwajcara i kolegów na filmie (wideo w przyszłym tygodniu, tradycyjnie na kanale Mellow).

Clément Lechaptois w zacięciu “Crystal Ship” 8C (fot. arch. Clément Lechaptois / Instagram)

Giuliano Cameroni poza nieprzeciętnym boulderowym dorobkiem – w tym między innymi autorskie Poison the Well 8C+ w Brione (2019), ma też kilka perełek z liną. Co prawda nie są za długie, ale za to wyjątkowo fotogeniczne. To dwie drogi w dolinie Bavona z ubiegłego roku: Mojo Rising 8c+ i Baba Yaga 9a+. O tej ostatniej napisał nawet: “dream line, jak dotąd być może moje najlepsze przejście FA”.

Clément Lechaptois nie ma jeszcze tak spektakularnego dorobku jak szwajcarski kolega. Jednym z ciekawszych przejść w kapowniku Francuza jest rzadko powtarzane The Understanding 8C Nalle Hukkataivala w Magic Wood (2013). W ubiegłym roku Lechaptois zrobił dopiero czwarte przejście.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum