5 marca 2021 11:56

Jorge Díaz-Rullo przechodzi “First Ley” 9a+

Jorge Díaz-Rullo powtórzył First Ley 9a+ Chrisa Sharmy. Krótki, świetnie znany ekstrem sektora Laboratory w Margalefie.

Jorge Díaz-Rullo na “First Ley” 9a+ (fot. Eduardo Ruano)

***

Jeszcze w lutym Jorge Díaz-Rullo działał się w Siuranie, gdzie poprowadził La Ramblę 9a+. Tym razem kompletnie inne wspinanie w wykonaniu Jorge – kilkanaście metrów biegnące słusznie przewieszoną ścianą sektora Laboratory w Margalefie. Wybór Hiszpana padł na First Ley 9a+, łatwiejszy wariant First Round First Minute 9b (obie drogi autorstwa Chrisa Sharmy).

Łatwiejszy nie znaczy łatwy. Hiszpan musiał ostro pokombinować, żeby znaleźć własne patenty na pokonanie niedługiego, ale piekielnie wybierającego ciągu. O tym, jak wymagająca, ale przy tym unikalna jest First Ley pisał Mateusz Haładaj, który przeszedł drogę w 2016 roku: „charakter drogi jest niepowtarzalny, jeszcze nigdzie wcześniej nie widziałem takich chwytów. Sam charakter wspinania jest bardzo brutalny i zarazem techniczny, na tak skondensowanych trudnościach wszystko trzeba wykonać perfekcyjnie”. (więcej w rozmowie z Mateuszem TUTAJ).

Dla tych najsilniejszych First Ley jest naturalnym krokiem do zrobienia trudniejszego wariantu, wspomnianej rok młodszej First Round First Minute 9b. Drogi startują wspólnie, First Ley skręca wcześniej w lewo, omijając górnego kruksa z First Round

Jorge Díaz-Rullo już próbuje First Round… Niemniej końcowy boulder sprawia mu sporo kłopotów. Z margalefowego ekstremu nie zamierza rezygnować także Mateusz Haładaj.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum