18 marca 2021 18:16

Iker Pou otwiera „Guggen-Hell” 9a+/b

Sukcesywnie dokłada kolejne kombinacje na Majorce Iker Pou. A w parze z ilością odzie trudność, co droga to wyższa wycena. Najświeższa propozycja nazywa się Guggen-Hell i zdaniem Baska zasługuje na 9a+/b.

Iker Pou na “Gran Guggenheim” 9a+ (fot. ApretunisJabs Guía De Montaña Y Barrancos)

***

W rejonie El Museo 44-letni Pou zdążył zbudować całkiem sporą piramidkę z dróg swojego autorstwa. W ubiegłym sezonie otworzył w jaskini linię Gugenheim 9a, w lutym tego roku poprowadził Gran Guggenheim 9a+ (połączenie z Gran Lubre). A teraz dołożył najtrudniejszą i najdłuższą kombinację – Guggen-Hell.

„Jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwe piekło fizyczne i mentalne🤯. Walka była długa, ale w końcu udało się złapać tego wytrzymałościowego potwora” – pisze o 50-metrowym Guggen-Hell Iker Pou. Droga pokrywa się w dużej części ze wspomnianym Gran Guggenheim, ale ma inne, trudniejsze, wyjście. W sumie jakieś 100 przechwytów. Takiej kombinacji Bask daje 9a+/b i już czeka na powtórzenia. Kiedy takie nastąpi, trudno powiedzieć. Drugiego przejścia nie ma jeszcze na przykład Gran Guggenheim.

Iker Pou pokazuje swoje najnowsze dzieło. Wygląda zacnie:

 

“Jestem bardziej niż szczęśliwy, że poprowadziłem tę fantastyczną drogę – pisze Iker Pou.

Gratulujemy i zazdrościmy formy!

***

Guggen-Hell to oczywiście ścisła czołówka sportowych dróg na Majorce – między innymi obok Gran Guggenheim 9a+ i sporo starszej Big Man 9a+ we Fraguel z 2015 roku (także autorstwa Baska i także, podobnie jak Gran Guggenheim, bez powtórzenia).

źródło: FB Iker Pou

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum