22 marca 2021 08:29

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez zagranicznych kibiców

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Japoński rząd zdecydował, że zostaną rozegrane bez udziału zagranicznych kibiców.

Aomi Urban Sports Park. Tu będą walczyć o medale wspinacze (fot. IFSC)

Aomi Urban Sports Park. Tu będą walczyć o medale wspinacze (fot. IFSC)

Przypomnijmy, że w związku z pandemią COVID-19 Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się na przełożenie Igrzysk w Tokio z roku 2020 na obecny. Ten termin też stał pod znakiem zapytania, miesiąc temu opublikowano przecieki, mówiące jakoby japoński rząd rozważał całkowite odwołanie imprezy.

Na dzisiaj jednak Igrzyska mają się odbyć, ale ze względów pandemicznych zdecydowano o rozegraniu ich bez publiczności z zagranicy. To duże uszczuplenie dla budżetu imprezy. Dotychczas zagranicznym kibicom sprzedano ok. 600 tysięcy biletów. Decyzja, czy na trybunach będą mogli zasiąść Japończycy, ma ma zapaść do końca kwietnia (ci kupili 4,5 mln wejściówek).

Dla wspinaczki impreza w Japonii jest szczególnie ważna. Po raz pierwszy wspinacze sportowi mają  dołączyć do rodziny olimpijskiej. W Tokio będzie walczyć nasza reprezentantka – Ola Mirosław.

Na 25 marca zaplanowano ceremonię inaugurująca sztafetę z ogniem olimpijskim. Odbędzie się ona bez udziału jakichkolwiek kibiców.

Źródło: olympic.org
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum