16 marca 2021 09:41

Futurystyczny projekt „El Toro Salvaje”: próbuje i prezentuje Adam Ondra [FILM]

Adam Ondra spróbował czegoś bardzo bardzo trudnego w Margalefie.  To futurystyczna linia sektora Laboratory. Jeśli zostanie poprowadzona, będzie bez wątpienia najmocniejszą drogą w sektorze i w całym rejonie. I rzecz jasna na świecie.

Początek projektu „El Toro Salvaje” patentem Adama Ondry (kadr z filmu)

***

Projekt pod nazwą El Toro Salvaje obił Chris Sharma. Trudności pierwszych pięciu metrów mogą sięgać boulderowego 8C – mówi Adam Ondra. Później zaczyna się podróż przez całą ścianę. Linia trawersuje w lewo, przecinając Bumbayé i kluczowy odcinek El Potro (kruks wyceniony na około 8c/c+), i jeszcze wisienka na torcie – końcówka First Round First Minute. Brzmi kosmicznie? I słusznie, według Czecha to szalone połączenie może mieć 9c.

Przebieg projektu „El Toro Salvaje” (kadr z flimu)

I El Toro Salvaje na filmie – omawia i prezentuje (głównie pierwszą partię drogi) Adam Ondra:

Samo El Potro 9a to droga Ondry z końca 2020 roku. Czech pisał o niej:

El Potro to fajna droga, która o dziwo została zapomniana po tym, jak obił ją Dani Andrada. Nie miała dotąd przejścia, mimo że to jeden z najbardziej uczęszczanych sektorów w Margalefie.  Spodziewam się, że droga stanie się wkrótce całkiem popularna.

I miał rację. Linia doczekała się już kilku powtórzeń, chodzą też słuchy, że jest ciut łatwiejsza. A poprowadzili ją: Buster Martin, Marco Zanone i Alex Megos.

Pytanie, kto po filmie z Ondrą skusi się na spróbowanie El Toro Salvaje. Być może na projekt wróci sam Czech. Kto wie…

***

W sportowym wspinaniu królują obecnie dwie drogi 9c, wciąż bez powtórzeń:

źródło: Instagram, archiwum wspinanie.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum