9 lutego 2021 15:03

Zegarki Citizen do zadań specjalnych – jak wybrać odpowiedni model? [sponsorowany]

Od wieków zegarek występuję jako niezbędny element garderoby, jednak funkcja dekoracyjna nie jest jedyną. Bardzo ważnym aspektem jest użytkowość czasomierza, a obecnie coraz więcej firm stawia na innowacyjne rozwiązania, pomagające przezwyciężyć ograniczenia dnia codziennego. Do takich marek bez wątpienia zalicza się japońskie przedsiębiorstwo. Obecnie zegarki Citizen znane są i cenione na każdym kontynencie, a zawdzięczają to zarówno nietuzinkowemu podejściu w kwestii designu, jak i nowatorskim rozwiązaniom technologicznym.

Innowacyjne podejście japońskiej marki Citizen

Citizen jest japońskim gigantem, który po opanowaniu rynku azjatyckiego rozpoczął ekspansję w kierunku europejskim i amerykańskim. Aktualnie coraz więcej odbiorców docenia wschodnią sztukę i duszę, która zawarte są w niepowtarzalnych modelach marki. Bardzo ważną kwestią jest poświęcenie i precyzja do dopasowywania poszczególnych detali, dzięki czemu zegarek Citizen odznacza się długą żywotnością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Firma stara się wyjść poza schemat ukazujący czasomierz jedynie jako dodatek do stylizacji w konkretnych warunkach. Klasyczny czasomierz nie musi być nudny, a dodanie do zegarka sportowego wigoru potrafi podkreślić indywidualny charakter, przy okazji ulepszając funkcjonalność. Oczywiście elegancja jest istotna, na co pieczołowicie stawia marka nawet w swoich modelach do zadań specjalnych, jak Citizen Promaster – działający bez zarzutów nawet na dużych wysokościach.

Citizen Super Titanium

Wszystkie funkcje, których potrzebujesz zamknięte w zegarku Citizen

Zegarek sportowy to przede wszystkim szlachetny styl i klasa. Citizen w tym aspekcie zyskuję tym bardziej, ponieważ nieustannie wprowadza szereg udogodnień do swoich projektów. Poza znanymi z klasycznych modeli rozwiązań, takich jak możliwość ustawienia daty, godziny, minut i sekund w niezwykle precyzyjny sposób, możemy liczyć na rozwiązania rodem z smartwatcha.

Seria Citizen Promaster jest tutaj doskonałym przykładem, gdyż dzięki zastosowaniu mechanizmu solarnego, czasomierz jest napędzany energią ze słońca. Oznacza to brak potrzeby wymiany baterii i ewentualnych usterek z tym związanych. Sama bransoleta została wykonana z tytanu, głównie na potrzeby ulepszenie wytrzymałości, gdyż seria skierowana jest przede wszystkim dla osób potrzebujących stałej dawki adrenaliny.

Citizen – japoński zegarek dla wymagających

Citizen Promaster nie jest jedynym niezawodnym rozwiązaniem marki. Większość modeli wyposażonych jest w chronograf, który odznacza się dokładnością co do milisekundy, co zapewnia brak możliwości spóźnienia się na ważne spotkanie biznesowe czy prawidłowe obliczenie czasu i pory dnia w czasie długich, górskich przepraw. Japońska marka doskonale balansuję między szykiem a funkcjonalnością, gdyż większość zegarków męskich została zaprojektowana w taki sposób, aby wpasować się zarówno do wieczornej, garniturowej stylizacji, jak i sportowych getrów i grubej, zimowej kurtki.

Sam timer posiada opcję liczenia czasu w drugą stronę, a mechanizm alarmu umożliwia ustawienia kilku budzików i powiadomień w ciągu doby. Zegarek Citizen jest idealnie przystosowany pod większość stref czasowych na świecie, dzięki czemu ustawienie poprawnej jest bardzo proste i oparte na przejrzystym systemie.

Na uwagę zasługuję również ukłon w stronę ekologicznych rozwiązań, czyli zastosowanie mechanizmu Eco-Drive. Coraz więcej modeli i to nie tylko z serii Citizen Promaster wyposażonych jest w praktyczny panel słoneczny, który jest jedynym źródłem zasilania niezawodnej baterii kwarcowej. Nie trzeba przy tym jej wymieniać często, gdyż okres użytkowania jest wyjątkowo długi, często nawet wieczny.

Citizen Promaster

Zegarek Citizen Promaster niezawodny na każdej wysokości

Rozwiązania użyte przez japońską markę w poszczególnych modelach Citizen Promoter zasługują na osobną wzmiankę. Seria została stworzona z myślą o osobach szukających adrenaliny wśród wysokogórskich wędrówek, jednak z użyciem innowacyjnych technologii nieznanych wcześniejszym serią wysokościomierzy. Promoter umożliwia mierzenie wysokości bezwzględnej z niezwykle precyzyjną dokładnością, a także wysokości względnej między dwoma, ściśle określonymi punktami. Zegarki sportowe z serii Citizen Promaster to ukłon w stronę mężczyzn ceniących niezawodne, ale również świetnie zaprojektowane zegarki, które pasować będą na każdą okazję.

Elegancja i funkcjonalność w zegarkach Citizen

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że japońska firma wprowadziła na rynek zegarkowy wiele innowacji i to nie tylko w kwestii charakterystycznej stylistyki. Nowoczesne rozwiązania pozwalają cieszyć się eleganckiej obudowie, w której zamknięty został skomplikowany mechanizm, który dzięki pracy inżynierów jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Marka nie zamyka się jednak na kilka serii Citizen, gdyż obecnie możemy przebierać między wieloma rozwiązaniami i stylizacjami, które sprawdzą się w każdych warunkach – od spotkania w gronie przyjaciół, po wyprawy wysokogórskie, czy nawet skok ze spadochronem.

Artykuł sponsorowany

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum