Wezwanie do inspekcji przyrządu Birdie

Dział kontroli jakości firmy Beal otrzymał kilka reklamacji przyrządu z uszkodzonymi dźwigniami przyrządu asekuracyjnego BIRDIE (generacja 1). W związku z tym firma wzywa użytkowników do inspekcji urządzenia.

Przyrząd asekuracyjny Beal Birdie ze wspomaganiem hamowania

Przyrząd asekuracyjny Beal Birdie ze wspomaganiem hamowania

W bardzo nielicznych przypadkach może pojawić się dodatkowy luz na mocowaniu dźwigni, powodujący wystąpienie dodatkowej siły mogącej mieć wpływ na prawidłową jej pracę. Nawet w przypadku uszkodzenia dźwigni, przyrząd asekuracyjny pozostaje zablokowany. Funkcja wspomagania hamowania działa poprawnie. Ryzyko upadku w związku z tym nie występuje.

W przypadku uszkodzonej dźwigni, utrudnione jest odblokowanie przyrządu, co wymaga zastosowania dodatkowych technik, aby opuścić w dół wspinacza.

Aby zapobiec wystąpieniu jakiegokolwiek ryzyka, prosimy o przegląd przyrządu Birdie o numerach seryjnych podanych powyżej zgodnie z poniższą procedurą. Wezwanie odnosi się do przyrządów z numerami seryjnymi 05/19, 07/19, 08/19, 10/19, 11/19, 12/19.

Procedura inspekcji BIRDIE

Procedura inspekcji BIRDIE

W przypadku wystąpienia problemów nastąpi wymiana na BIRDIE z 2020 roku. W razie wystąpienia wątpliwości, prosimy o przesłanie na adres mailowy info@beal.pl następujących informacji: Imię, Nazwisko, nr telefonu, nr seryjny przyrządu Birdie, zdjęcie przedstawiające wykonanie testu.

W imieniu firmy BEAL, przepraszamy za niedogodności.

MFC Tech – przedstawiciel BEAL w Polsce

Wersja PDF informacji prasowej: BIRDIE – inspekcja.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Jeszcze weksel? [2]
    Oficjalny komunikat z Beal mówi o przesłaniu: imienia, nazwiska, numeru,…

    18-02-2021
    Pan_Sowa