Webinar z udziałem przedstawicieli TOPR i TPN: zimowa turystyka górska w czasach pandemii

Gdzie pójść, żeby uniknąć tłumów na szlakach? Jakie błędy popełnia większość początkujących skitourowców? O czym pamiętać, by nie znaleźć się w statystykach wypadków? Kursy Lawinowe i PZU zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarze, którego gośćmi będą: Naczelnik TOPR Jan Krzysztof, Jan Krzeptowski-Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz ratownik TOPR i prowadzący szkolenia lawinowe Marcin Witek.

W środę 24 lutego o godz. 18:00 na stronach: www.facebook.com/kursylawinowe i www.youtube.com/kursylawinowepl będzie można obejrzeć bezpłatny webinar z udziałem przedstawicieli TOPR i TPN, w czasie którego odbędzie się dyskusja o wpływie pandemii na ruch turystyczny w Tatrach, rosnącej popularności skitouringu i najczęstszych przyczynach wypadków, jakie miały miejsce w tym sezonie zimowym.

Jacek Będkowski, jeden z organizatorów akcji Kursy Lawinowe i prowadzący spotkanie:

W czasie naszego wirtualnego spotkania postaramy się też podpowiedzieć, gdzie pójść, żeby uniknąć tłumów na szlakach, jakich błędów uniknąć zaczynając swoją przygodę ze skitourami i o jakich zasadach pamiętać planując wycieczkę w góry. Zapraszamy wszystkich do udziału w dyskusji w komentarzach na Facebooku i YouTubie i zadawania pytań naszym ekspertom.

(fot. materiały prasowe)

Gośćmi spotkania będą:

  • Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR
  • Jan Krzeptowski-Sabała, edukator z Tatrzańskiego Parku Narodowego
  • Marcin Witek, ratownik TOPR, przewodnik górski i prowadzący Kursy Lawinowe

Webinar jest kolejnym z szeregu działań, jakie podjęli w tym sezonie organizatorzy akcji Kursy Lawinowe PZU, w celu promowania bezpiecznej i odpowiedzialnej turystyki górskiej w sytuacji ograniczonej możliwości prowadzenia kursów lawinowych. Na platformie Spotify dostępny jest podcast Opowieści z gór, który pozwala poznać bliżej gości webinaru, a także posłuchać o różnych zagadnieniach związanych z aktywnością w górach.

Na kanale YouTube.com/kursylawinowepl obejrzeć można ponad 30 filmów z serii #poradylawinowe, które są źródłem informacji o planowaniu wyjść w góry, sprzęcie lawinowym, poszukiwaniu osób zasypanych przez lawinę i wielu innych tematach związanych z zimową turystyką górską.

Więcej informacji o akcji Kursy Lawinowe znaleźć można na stronach:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum