12 lutego 2021 09:01

“The Nest” 8C w Red Rock: “triple-send day”

Amerykanin Matt Fultz wspiął się niedawno na Sleepwalkera 8C+ w Red Rock, teraz dołożył jeszcze The Nest 8C. Mało tego, Fultz pisze o potrójnym przejściu tego dnia, wspomina też o sukcesie Johna Brocka i Andy’ego Lamba.

Matt Fultz (fot @krimdogbillionaire)

***

The Nest, podobnie jak Sleepwalker, znajduje się w Red Rock. Pierwsze przejście i zaraz potem drugie zrobili w 2013 roku kolejno Daniel Woods i James Webb. Choć głaz wynaleźli i odczyścili nie oni, a Kenny Barker i Andy Raether (Woods po przejściu komentował: „nie kłamali, mówiąc, że boulder jest nie z tego świata. Biegną na nim jedne z najbardziej ekscytujących linii, a każda jest na swój sposób wyjątkowa).

The Nest, nad wyjątkową linią pracują Daniel Woods i James Webb:

***

A propos najmocniejszych boulderów w Red Rock. Kto wie, czy właśnie tu nie narodzi się trzecie światowe 9A… Ostro nad wersją SD do Sleepwalkera pracuje od jesieni ubiegłego roku Daniel Woods (notabene Amerykanin ma w zanadrzu jeszcze jeden super projekt w Eldorado Canyon).O wersji z siedzenia do Sleepwalkera Woods pisze: „to V13 (8B) przechodzące w V16 (8C+) bez restu (dla mnie łącznie 16 ruchów)”. Tu próba:

https://www.instagram.com/p/CLFGzRkjeKU/

Wspomniane dwie linie anonsowane jako 9A to Burden of Dreams Nalle Hukkataivala w Lappnor i świeże Soudain Seul (czyli The Big Island assis) Simona Lorenziego w Bleau.

źródło: Instagram 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum