„Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie” – czwarte wydanie!

Ukazało się czwarte wydanie przewodnika “Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie” autorstwa Karola Życzkowskiego i Józefa Wali. Pozycja zawierająca wyczerpujące opisy tras skitourowych i skialpinistycznych w polskiej części Tatr Wysokich.

„Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie”, 2021

„Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie”, 2021

To już czwarte wydanie tego przewodnika, pierwsze ukazało się w 2004 roku pod tytułem “Narciarstwo wysokogórskie w polskich Tatrach Wysokich”. Zjazdy są w pełni zilustrowane schematami lub wrysowane zdjęciach.

Przykładowe strony z przewodnika „Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie”

Przykładowe strony z przewodnika „Polskie Tatry Wysokie. Narciarstwo wysokogórskie”

Ponadto w przewodniku znaleźć można informacje o sprzęcie koniecznym do uprawiania tej dyscypliny sportu, rozdział poświęcony lawinom i innym zagrożeniom występującym na terenie Tatr Wysokich, rys historyczny i ciekawostki dotyczące opisywanych miejsc, obszerny wykaz literatury oraz angielski abstrakt.

Gorąco polecamy tę książkę nie tylko tym, którzy planują ambitne trasy poza wyciągami, ale również wszystkim miłośnikom tatrzańskiej zimy.

Przewodnik jest dostępny w księgarni wspinanie.pl.

***

Karol Życzkowski – urodzony w 1960 roku, fizyk. Instruktor narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, przewodnik beskidzki, członek Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie. Narciarstwo wysokogórskie w Tatrach uprawia od 35 lat, ma za sobą 150 zjazdów w Tatrach, w tym większość opisanych w przewodniku. Zjeżdżał samotnie ścianą Piku Lenina, z nartami wychodził na Aconcaguę, Fudżi, Mont Blanc oraz wiele innych szczytów alpejskich. W latach 1988-89 prezes Sekcji Narciarskiej KW Kraków.

Józef Wala – urodzony w 1968 roku, geodeta. Taternictwo i narciarstwo wysokogórskie uprawia od zawsze. Zjeżdżał na nartach z Monte Rosy, Pic Roseg i wielu innych szczytów alpejskich. W latach 1993-97 prezes Sekcji Narciarskiej KW Kraków.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum