Mistrzostwa Świata 2021 odbędą się w Moskwie w dniach 15-22 września

Kilka dni temu pisaliśmy o wstępnej decyzji odnośnie organizacji inaugurującego sezon 2021 Pucharu Świata w Meiringen. Wczoraj IFSC oficjalnie potwierdziło, że zawody w Szwajcarii (pucharowe punkty zbierać będą boulderowcy, listy startowe zostaną otwarte 22 lutego) odbędą się w dniach 16-17 kwietnia. Podczas telekonferencji 18 lutego zatwierdzono także termin imprezy rangi Mistrzostw Świata. Te odbędą się w Moskwie.

Aleksiej Rubcow cieszy się z awansu olimpijskiego, ME Moskwa 2020 (Dimitris Tosidis/IFSC)

***

W czwartek 18 lutego IFSC podjął oficjalną decyzję, że seniorskie mistrzostwa świata odbędą się w tym roku w Moskwie w dniach 15-22 września, a więc już po planowanych letnich Igrzyskach w Tokio.

W ubiegłym roku stolica Rosji była gospodarzem seniorskich mistrzostw Europy. Impreza odbyła się mimo trudnej (pandemicznej) sytuacji, a efektem była wyraźnie okrojona lista startujących – do Moskwy nie przyjechali zawodnicy Włoch, Austrii i Francji. Tym niemniej udało się nie tylko wyłonić mistrzów naszego kontynentu (Marcin Dzieński zdobył brąz w czasówkach), ale także „rozdać” brakujące bilety do Tokio. Kwalifikację olimpijską wywalczyli Rosjanie Wiktoria Meszkowa i Aleksiej Rubcow (więcej o ME 2020 TUTAJ).

Najważniejszą imprezą sezonu 2021 są oczywiście Igrzyska w Tokio, przeniesione z ubiegłego roku. Odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia.

O wstępnym kalendarzu Pucharu Świata (bouldering, prowadzenie, czasówki) na rok 2021 pisaliśmy TUTAJ.

źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum