16 lutego 2021 08:05

Meiringen zainauguruje PŚ 2021. Taki jest plan…

Dobra wiadomość dla zawodników i kibiców (przed ekranami). Zapadła wstępna decyzja, że Puchar Świata zostanie wznowiony w kwietniu w Meiringen, w Szwajcarii. To oczywiście scenariusz optymistyczny, bo – jak wiadomo – w obecnych pandemicznych czasach nic jest pewnie w 100 procentach.

PŚ w Meiringen 2019, Akiyo Noguchi (fot. Ryu Voelkel)

***

Na decyzję o ponownym uruchomieniu pucharowej karuzeli z pewnością niecierpliwie czekali zawodnicy, którzy w ubiegłym roku mieli sporo wolnego. W 2020 roku odbyła się tylko jedna impreza Pucharu Świata – w Briançon, w konkurencji prowadzenie, do tego miała charakter pokazowy, nie przyznawano trofeów i punktów w rankingu, bo i nie miało to większego sensu (część zawodników nie miała możliwości startu w zawodach). Tymczasem jest szansa, że już w kwietniu br. puchar wróci na stare tory. No prawie…

Planowany termin pierwszych zawodów Pucharu Świata 2021 to 16-17 kwietnia. Gospodarzem będzie Meiringen, a tradycyjnie rywalizację zainaugurują boulderowcy. Jednocześnie organizatorzy zawodów i działacze IFSC pracują nad kilkoma awaryjnymi scenariuszami. Już teraz jednak wiadomo, że zawody zostaną rozegrane za zamkniętymi drzwiami, a kibicom pozostanie śledzenie relacji live.

Tak było w Meiringen w 2019 roku – finały:

O wstępnym kalendarzu na rok 2021 pisaliśmy TUTAJ.

Jednocześnie trwa odliczanie do Igrzysk w Tokio, planowo mają się odbyć w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Dla wspinaczy szczególnie istotna data, bo to debiut naszej dyscypliny wśród sportów olimpijskich – same rundy wspinaczkowe rozegrane zostaną w dniach 3-6 sierpnia.

źródło: planetgrimpe.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum