22 lutego 2021 12:36

Manaslu: nieudana próba i oczekiwanie, Moro rezygnuje [aktualizacja]

Na Manaslu sytuacja bez zmian. Kolejna akcja górska, prowadzona w dniach 17-19 lutego, zakończyła się osiągnięciem 7050 m i podjęciem decyzji o powrocie do bazy. Od soboty ekipa Alexa Txikona ponownie oczekuje na poprawę warunków. Z kolei Simone Moro rezygnuje i kończy swój udział w wyprawie.

Na śnieżnych stokach Manaslu, zima 2021 (fot. Phelipe Eizaguirre)

***

Oto ostatnie wieści spod Manaslu (sobota, 20.02):

Helloo! Czekamy w bazie dopóki, wiatr nie osłabnie (Iñaki zszedł dzisiaj do wioski Samagaon, aby odpocząć [lepiej zregenerować na niższej wysokości]). Jesteśmy bardzo zmotywowani! Droga jest przepiękna i co najważniejsze jesteśmy bliscy jej ukończenia!!! Zostawiliśmy depozyty – na 7000, 6500 i 5750 m. Upływ czas nie działa na naszą korzyść, ale gdy tylko pogoda da nam szansę, to ruszamy do góry!

Simone Moro z bazy pod Manaslu, 22 luty 2021(fot. FB Simone Moro)

[aktualizacja, 22.02, 13:57] Simone Moro poinformował właśnie, że kończy swój udział w tegorocznej wyprawie na Manaslu. Decyzja jest podyktowana m.in. niekorzystnymi prognozami, jakie Włoch otrzymuje od Karla Gabla – najbliższe 2 tygodnie mają upłynąć na Manaslu pod znakiem silnych wiatrów. Pozwolenie na wspinaczkę obowiązuje wyprawę do końca lutego, oczywiście istnieje możliwość jego przedłużenia, ale Simone stara się wspinać w zimie w okresie od 21 grudnia do 28 lutego. Przy okazji Moro dziękuje ekipie za świetną atmosferę.

Źródło: profil FB Alexa Txikona, profil FB Simone Moro
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum