22 lutego 2021 17:20

Kolejne pierwsze przejście Toma Bolgera w Margalefie: powstaje „Frenesí” 9a/a+

Tom Bolger od dawna mieszka i wspina się w Katalonii, a od jakiegoś czasu działa głównie w Margalefie. I właśnie tam Brytyjczyk rozwiązał stary zapomniany projekt sektora Espadelles – od teraz to droga Frenesí 9a/a+.

Tom Bolger na drodze „Frenesí” 9a/a+ (fot. Ivan Torres)

***

Już w styczniu tego roku Tom Bolger otworzył w Margalefie, w sektorze Racó de les Espadelles, drogę Wild West  9a/a+. Linia była w 100 proc. jego pomysłem, był zresztą z tego faktu bardzo dumny. Pisał: „cały proces obijania i czyszczenia, rozszyfrowywania przechwytów i ich łączenia to moim zdaniem chyba najlepszy sposób na czerpanie radości ze wspinania. Tym razem Bolger także zrobił pierwsze przejście (i także w Espadelles), ale sama linia to leciwy, zakurzony projekt.

„To niesamowita droga. Wyczyściłem stary projekt i przywróciłem go do życia!” – mówi o Frenesí 9a/a+ Bolger. W skrócie, linia ma trzy boulderowe kruksy, pomiędzy którymi jest typowe dla rejonu zginanie po dwójkach. Tom wspomina też o bardzo trudnym strzale w początkowej części – kto wie, może właśnie strzał zniechęciło innych do poważnych prób.

Frenesí 9a/a+ i wspomniane Wild West  9a/a+ to dwie nowości dodane w tym roku przez Bolgera do margalewskiego topo, ale Brytyjczyk ma też inne świetne przejście zrobione w rejonie. Jesienią 2020 powtórzył Gancho Perfecto 9a+ Chrisa Sharmy (2008 r., oryginalnie 9a, potem podniesiona do 9a+) w sektorze Racó de la Finestra.

źródło: Instagram, 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum