11 lutego 2021 18:29

Baza danych o rejonach Hiszpanii plus interaktywna mapa

Jeśli często jeździcie na wspinanie do Hiszpanii, pewnie zainteresuje was strona https://escaladasostenible.org. Znajdziecie tam interaktywną mapę z 400 hiszpańskimi rejonami (przy czym dane na stronie są na bieżąco aktualizowane i poszerzane) oraz dotyczącymi ich praktycznymi informacjami.

(fot. Escalada Sostenible)

***

Pod tym linkiem znajduje się interaktywna mapa z zaznaczonymi rejonami wspinaczkowymi na terenie całej Hiszpanii. Po kliknięciu na wybrane miejsce bądź korzystając z filtrów umieszczonych poniżej (słowa klucze to między innymi nazwa rejonu lub prowincji, w której się znajduje etc.) otrzymujemy uporządkowane i skondensowane informacje o interesującym nas kierunku. To przede wszystkim status wspinaczkowy rejonu (wspinanie dozwolone / niedozwolone), ograniczenia we wspinaniu w określonym okresie czasu, warunki do wspinania, informacje prawne dotyczące danego obszaru, lokalne przepisy, regulacje etc.

Spis przepisów stworzyło stowarzyszenie Sustainable Climbing. A konkretniej, w projekt zaangażował się José Luis Núñez, przewodnik górski, absolwent geologii i nauk o środowisku. Głównym celem było zebranie w jednym miejscu, dostępnym dla wszystkich, bieżących informacji o hiszpańskich rejonach.

Przy tym strona nie jest zamkniętą bazą danych. Każdy z korzystających może przesyłać info od siebie za pomocą dostępnego na stronie formularza, po czym administratorzy portalu będą je uwzględniać przy jednoczesnym regularnym aktualizowaniu internetowego archiwum.

źródło: desnivel.com, escaladasostenible.org
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum