4 lutego 2021 15:03

Japończycy wystartowali z rozgrywkami. Ai Mori i Kokoro Fujii najlepsi w krajowym pucharze w boulderingu

Pół roku przed Igrzyskami formę boulderową testowali u siebie Japończycy. Pod koniec stycznia rozegrano pierwszy w sezonie krajowy puchar w boulderingu. Na czele stawki uplasowali się Ai Mori i Kokoro Fujii.

Ai Mori wcale nie byłą faworytką, tymczasem pokonała dużo bardziej utytułowane rodaczki (fot. @tallers_photopress)

***

Na zawody Pucharu Świata trzeba jeszcze poczekać, tymczasem z pucharowymi rozgrywkami wystartowali już Japończycy. Pierwszą w tym roku imprezę boulderową wygrali  17-letnia Ai Mori (jej pierwsze zwycięstwo w pucharze) i doświadczony Kokoro Fujii (czwarty wygrany puchar).

Dla tęskniących za rywalizacją na światowym poziomie retransmisja finałów Pucharu Japonii:

Japończycy, co powszechnie wiadomo, mają niesamowitą kadrę, ze wskazaniem na mistrzowski poziom w boulderingu. Wszystkie nazwiska z podium opisywanych zawodów są znane na arenie międzynarodowej.  Dopowiedzmy tylko, że Ai Mori (świetnie wspinająca się z liną, między innymi brązowa medalistka w prowadzeniu z Mistrzostw Świata w Hachioji, 2019) wyprzedziła w krajowym pucharze liderkę Pucharu Świata 2018 Miho Nonakę. Z kolei Kokoro Fujii stanął stopień wyżej na podium od Tomoy Narasakiego, dwukrotnego boulderowego mistrza świata (2016, 2019) i dwukrotnego lidera Pucharu Świata (2016, 2019).

Pierwsze tróki w boulderowym Pucharze Japonii:

Kobiety

  1. Ai Mori
  2. Miho Nonaka
  3. Futaba Ito

Mężczyźni

  1. Kokoro Fujii
  2. Tomoa Narasaki
  3. Yoshiyuki Ogata

***

Przy okazji, kadra wspinaczy japońskich na Igrzyska w Tokio to dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Niestety, na olimpijski bilet nie załapał się bohater premierowego pucharu Japonii 2021 Kokoro Fujii. Pojadą za to: Akiyo Noguchi (w ostatnich zawodach poza finałem, na 7. pozycji), Miho Nonaka, Tomoa Narasaki i Kai Harada. Ewidentnie Japończycy “cierpią” na nadmiar dobrych zawodników ;)

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum