1 stycznia 2021 20:32

Waldemar Kowalewski będzie ewakuowany z bazy pod K2

Kilka dni temu do bazy pod K2 dotarł Waldemar Kowalewski. Jednak nie uda mu się rozpocząć akcji górskiej. Z przyczyn zdrowotnych będzie musiał opuścić wyprawę.

Waldemar Kowalewski w Skardu, przed wyruszeniem karawany do bazy pod K2 (fot. arch. W. Kowalewski)

Dzisiaj dotarła informacja, że zostanie on jutro ewakuowany przez helikopter z bazy. Powodem są problemy zdrowotne  – prawdopodobnie przepuklina, która dała o sobie znać kiedy Waldemar dotarł do bazy wysuniętej ABC. Za 2-3 dni spodziewany jest w Polsce. Życzymy zdrowia!

Jak donosi Alan Arnette na zatrucie pokarmowe cierpi jeszcze jeden z członków wyprawy Seven Summit Treks.

Przedwczoraj informowaliśmy, że Nirmal ‘Nims’ Purja i Mingma Gyalje Sherpa wspierani przez 3 Szerpów powiesili poręczówki do wysokości obozu 3. Mingma tak relacjonuje akcję:

Dotarliśmy do lodowych pól tuż pod obozem 3. Tak, Nims i jeden z jego Szerpów pomógł nam w wieszaniu poręczówek. Nasza trójka, Nims oraz Sherpa Mingma Tenzi dotarła w okolice obozu 3. Teraz czekamy na następne okno pogodowe, aby wynieść sprzęt do obozu 3. Współpraca z Nimsem była świetna.

Gdy większość ekipy i klientów Seven Summit Treks zagospodarowuje bazę, do góry ruszyło trzech Szerpów z zamiarem przygotowania poręczówek do obozu 4. SST rozważa atak szczytowy po 14 stycznia.

Magdalena Gorzkowska spędziła sylwestrową noc w obozie 1. Nie mamy nowych wieści – jej lokalizator wciąż pokazuje tę samą co wczoraj pozycję.

Wszystkim ekipom pod (i na) K2 życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!

Źródło: Alan Arnette, Michał Kowalewski, Monika Witkowska
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Waldemar Kowalewski będzie ewakuowany z BC... [1]
    Jak podał Alan Arnette, Waldemar Kowalewski jest chory i bedzie…

    1-01-2021
    flyonwire2