8 stycznia 2021 14:10

Tom Bolger i jego nowość w Margalefie – “Wild West” 9a/a+

Stały bywalec katalońskich rejonów, a właściwie mieszkający w Katalonii Tom Bolger otworzył trudną nowość w Margalefie. Powstało Wild West z propozycją wyceny 9a/a+.

Tom Bolger na “Wild West” 9a/a+ (fot. Gabriela Ulisse)

Nowa linia Wild West wzbogaciła sektor Racó de les Espadelles. Mamy więc rześkie ruchy po dziurkach w solidnym przewieszeniu, ze wskazaniem na wybitnie przewieszający się start. Tom Bolger sam wyczyścił i obił projekt, co ma dla niego niebagatelne znaczenie. Pisze o tym na swoim profilu:

Jestem super podekscytowany. Cały proces obijania i czyszczenia, rozszyfrowywania przechwytów i ich łączenia to moim zdaniem chyba najlepszy sposób na czerpanie radości ze wspinania.

Czyli eksplorator pełną gębą…

Tom Bolger postawił na ostre wspinanie w Margalefie już jesienią ubiegłego roku. Udało mu się wtedy poprowadzić Gancho Perfecto 9a+, jedną z popisowych dróg Chrisa Sharmy (2008 r., oryginalnie 9a, potem podniesiona do 9a+) w sektorze Racó de la Finestra. To zresztą także jedno z najlepszych przejść samego Brytyjczyka. Przy okazji Bolger wytyczył w tamtym czasie także własną margalefową kombinację o nazwie Perfecto Passat R2 i trudnościach 8c+/9a – połączenie Perfecto Mundo i Víctimes del Passat. Droga ma już powtórzenia, wspinali się po niej Beto Rocasolano i Jorge Díaz-Rullo.

źródło: Instagram, woguclimbing.com

 

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum