11 stycznia 2021 15:03

Krzyżowski, Hatala, Woźniak: niespodziewany koniec wyprawy

Stosunkowo niedawno pisaliśmy o ambitnej wyprawie małego zespołu w składzie Piotr Krzyżowski, Mariusz Hatala i Radek Woźniak, który wyruszył w góry Pamiru. W przedostatnim komunikacie alpiniści donosili o dotarciu do obozu 1. w drodze na Pik Lenina (7135 m), pierwszy z dwóch siedmiotysięczników, na który planowali się wspiąć. Ostatni komunikat nas zaskoczył – to koniec wyprawy.

fot Beskid Expedition Team

***

Dzisiaj na oficjalnym profilu wyprawy (Beskid Expedition Team) pojawiła się informacja:

Realizacja celu, zimowego wejścia na dwa siedmiotysięczniki, jaki postawił sobie Beskid Expedition Team na 2021 r., była dla nas ważna, ale nie najważniejsza. Bowiem w górach najważniejszy jest człowiek, partner – jego zdrowie i życie. Z uwagi na zły stan zdrowia jednego z naszych kolegów i trudną sytuację, z jaką musieliśmy sobie poradzić, podjęliśmy decyzję o zakończeniu wyprawy.

Obecnie znajdujemy się już w Biszkeku, a stan naszego kolegi jest stabilny, niemniej musimy go pilnie przetransportować do specjalistycznego szpitala w kraju.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach do wyprawy oraz w czasie jej trwania, a szczególnie w czasie niełatwej akcji ratunkowej.

Szczególne podziękowania należą się naszym Rodzinom, które pomimo niebezpieczeństw związanych z wyprawami w góry wysokie, udzielają nam ogromnego wsparcia.

Dziękujemy naszym kirgiskim przyjaciołom, Elenie Kalasznikowej, Timurowi Malakhunov, Iliazowi ze Sky Pamir oraz Slavie Topalovi za udzieloną nam pomoc.

Póki co nie znamy szczegółów wypadku/choroby i akcji ratunkowej, o której mowa.

fot Beskid Expedition Team

Red.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum