7 stycznia 2021 11:03

“Krakowski Kwartet” już dostępny w sieci

Podczas minionego 18. Krakowskiego Festiwalu Górskiego (po raz pierwszy w formie online) swoją premierę miał „Krakowski Kwartet” w reżyserii Pawła Jędo. Jeśli nie zdążyliście obejrzeć, nic straconego! Film dostępny jest już w sieci.

***

Jeden dzień, rower plus plecak ze sprzętem i cztery klasyki VI.4 w czterech rejonach na terenie Krakowa – to w nić przewodnia „Krakowskiego Kwartetu”, 15-minutowego filmu Pawła Jędo. Jest wyzwanie, jest przygoda, jest też kawałek cennej historii wspinania w krakowskich skałach. Sympatyczny, fajnie zrobiony dokument. Warto obejrzeć.

Wspinanie na Libanie

„Krakowski Kwartet” był jednym z 45 filmów[!], jakie pokazaliśmy w grudniu podczas online’owego KFG – wszystkie w ramach dwóch konkursów, polskiego i międzynarodowego. Przypomnijmy, że Grand Prix 18. edycji trafiło do Sławomira Batyry i jego filmu “K2. Pierwszy zjazd”. Z kolei pierwszą nagrodę w polskim konkursie zdobył Bartosz Stróżyński za “Trzy sztuki w Antarktyce”. Oceniało jury w składzie: Dariusz Załuski, Robert Sowa i Stanisław Berbeka. Więcej o nagrodzonych filmach, a było sporo kategorii, przeczytacie TUTAJ.

Winni Wam jesteśmy jeszcze info o Nagrodzie Publiczności. O tym, jaki film najbardziej przypadł Wam do gustu, napiszemy już wkrótce.

Więcej o 18. Krakowskim Festiwalu Górskim TUTAJ.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Krakowski Kwartet [3]
    Super pomysł, miło było zobaczyć krakowskie ogródki wspinaczkowe. Też kocham…

    8-01-2021
    PABLITO