23 stycznia 2021 15:06

K2: dzisiaj Snorri, Ali i Sajid Sadpara ruszają na szczyt

Dzisiaj o 21:00 czasu pakistańskiego mały zespół – John Snorri, Muhammad Ali Sadpara wraz synem Sajidem Ali Sadparą, wyruszy z bazy do ataku na K2.

Muhammad Ali Sadpara, John Snorri, Sajid Ali Sadpara a w tle K2 (fot. FB John Snorri)

Muhammad Ali Sadpara, John Snorri, Sajid Ali Sadpara a w tle K2 (fot. FB John Snorri)

Ten zespół był pierwszy tej zimy pod K2. Islandczyk i dwóch Pakistańczyków dotarli do bazy już 5 grudnia. To oni rozciągnęli pierwsze liny poręczowe do obozu 1.

Jak wiemy, szczyt został w międzyczasie (16 stycznia) zdobyty przez 10-osobowy zespół, ale jak widać to nie zniechęciło innych chętnych na zimowe K2.

Dzisiaj John Snorri ogłosił plan ataku:

Planujemy zdobyć szczyt w poniedziałek rano 25 stycznia ok. 9:00. To wejście będzie wyjątkowym wyzwaniem, planujemy być w obozie 3 w południe w niedzielę, odpocząć chwilę i wyruszyć na szczyt o 18:00. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie z planem i dotrzemy na szczyt. Jesteśmy podekscytowani i gotowi do ataku życia.

Zespół chce wykorzystać nadchodzące okno pogodowe. Nie wygląda ono idealnie, w poniedziałek rano na szczycie ma  wiać ok. 35 km/h i później ma rosnąć. Himalaiści mają po kilku wyjściach w górę dobrą aklimatyzację. Trzymamy kciuki!

Sajid informuje, że będzie próbował zdobywać szczyt bez tlenu z butli, ale będzie miał takową w zapasie ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: FB John Snorri
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum