10 stycznia 2021 20:09

K2: dwójka Nirmala zniszczona – „jestem zdruzgotany”

K2 pokazuje pazury. Dzisiaj ekipa Nirmala 'Nims’ Purji wykorzystała krótką poprawę warunków, by sprawdzić stan obozu 2. Inspekcja ukazała obraz zniszczeń, którzy być może każe zrewidować ambitne plany.

Nirmal ‘Nims’ Purja

Nirmal ‘Nims’ Purja (fot. arch. Nirmal Purja)

***

Nirmal pisze:

Dzisiaj nasz zespół osiągnął obóz 2 i ujrzał katastrofalny obraz. Stwierdziliśmy, że oba namioty i cały sprzęt, który zostawiliśmy na atak szczytowy, został zniszczony i zmieciony przez wiatr. Straciliśmy wszystko: śpiwory, materace, ogrzewane wkładki, rękawice, bieliznę, sprzęt paralotniowy, sprzęt do gotowania itd. Jestem zdruzgotany tymi wiadomościami. Teraz muszę wszystko ponownie ocenić i przeanalizować.

Wszyscy członkowie zespołu są teraz w bazie.

Wobec takich informacji w niepewności pozostaje liderująca działaniom na górze ekipa Mingma Gyalje Sherpy:

Wreszcie po 8 dniach mamy słoneczko tutaj w K2 Base Camp. Pozostaliśmy w namiocie przez 7 dni przez mocny wiatr, chmury i oczywiście niską temperaturę. Nie jesteśmy pewni naszego obozu na 7000 m. Większość sprzętu mamy w obozie 2, który znajduje się poniżej Czarnej Piramidy. Jeśli namiot został zdmuchnięty, to wracamy do domu. Mam nadzieję, że nasz namiot tam jest i wszystko w nim jest. […] Nasz obóz 2 jest nieco wyżej, więc nie ma możliwości wejść i zejść w ciągu dnia. Pogoda się zmienia, mamy nadzieję, że doczekamy się dobrej pogody, aby ruszyć w górę i poręczować do wyższego obozu…

Źródło: profil FB Nirmala Purja, profil FB Mingma G
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Zima..... [71]
    ......bo zimą na K2 jest zimno i ślisko a po…

    12-01-2021
    Chmielu