25 stycznia 2021 10:03

Jędrzej Jabłoński szósty w zawodach w Ouray

Miniony weekend (22-24 stycznia) stał pod znakiem zawodów z dziabami. W Champagny-en-Vanoise rozegrano Mistrzostwa Europy we wspinaczce lodowej (wyniki znajdziecie TUTAJ), w tym czasie w Kolorado odbywał się Ouray Ice Festival, gdzie świetnie wystartował Jędrzej Jabłoński.

Ouray Ice Festival 2021 (fot. Xander Bianchi)

***

Tradycyjny punkt programu Ouray Ice Festival to oczywiście zawody, w tym roku przeprowadzone już po raz 26 (zapoczątkował je prekursor ekstremalnej wspinaczki lodowej, zmarły dwa lata temu Jeff Lowe – tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć dokumentu o tym doskonałym amerykańskim alpiniście – „Metanoia”, gorąco polecamy). Do udziału w słynnych zawodach zgłosiło się aż 46 zawodniczek i zawodników (tym razem listy był otwarte dla wszystkich chętnych). Rodzynkiem wśród startujących Amerykanów był Polak Jędrzej Jabłoński, który walczył w finale. Ostatecznie zajął świetne 6. miejsce.

Poniżej pierwsze trójki zawodów w Ouray.

Trudność – mężczyźni

1. Keenan Griscom
2. Kevin Lindlau
3. Cody Stevenson

6. Jędrzej Jabłoński

Trudność – kobiety

1. Corey Buhay
2. Angela Limbach
3. Catalina Shirley

Czas – mężczyźni

1. Liam Foster
2. Cody Stevenson
3. Tom Beirne

Czas – kobiety

1. Beth Goralski
2. Lindsay Hastings
3. Catalina Shirley

Tegoroczna impreza, podobnie jak większość rozgrywanych ostatnio, miała charakter wirtualny. Kibice nie mogli z bliska kibicować swoim faworytom, ale za to transmitowano zawody na żywo. Na filmie finały w mroźnym Kolorado:

źródło: Ouray Ice Park
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Ouray [2]
    Świetne miejsce, gratulacje! AM

    25-01-2021
    andrzej