14 stycznia 2021 15:09

Taka perełka rzut kamieniem od domu: Florian Riegler otwiera tradowe “Skinwalker”

Ciekawą tradową formację znaleźli niedaleko swojego domu pochodzący z Południowego Tyrolu bracia Riegler. A dokładnie linię wypatrzył Martin, natomiast pierwsze przejście zgarnął Florian. Powstał Skinwalker w trudnościach 8a lub 8a+.

Florian Riegler w rysie “Skinwalker” (fot. Michael Maili)

***

Skinwalker to idealna, biegnąca pionowo rysa. Znajduje się na całkiem niepozornym kawałku ściany, na obrzeżach Bolzano, niespełna 10 kilometrów od domu Floriana Rieglera. W dużym skrócie, Skinwalker to ultratechniczny sprawdzian z trudną asekuracją.

Kawałek drogi widać na króciutkim filmie (niestety nie najlepszej jakości) TUTAJ.

Włoch poprowadził drogę w ubiegłą sobotę:

9 stycznia próbowałem rysy wspólnie z Michelem Caminatim. Było cholernie zimno, słońce chowało się za chmurami – przebywanie pod ścianą stawało się coraz mniej przyjemne. „Spróbuję jeszcze ostatni raz” – powiedziałem do siebie. Chciałem pokazać Luigiemu, który miał kręcić film, przynajmniej kilka interesujących ruchów. I niespodziewanie droga padła.

To 25 metrów ma 8a, może 8a+, nie wiem dokładnie. Ale to nie ma znaczenia, bo jak powiedział Michele: „w tym przypadku uroda drogi jest ważniejsze niż sama trudność”. Królewska linia, dosłownie rzut kamieniem od domu!

źródło: planetmountain.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum