5 stycznia 2021 10:17

Arcadia – nowy rejon na Peloponezie, rzut beretem od Leonidio

Coraz więcej wspinania na Peloponezie. Leonidio znają pewnie wszyscy (jeśli ktoś jeszcze nie był, na bank o Leonidio słyszał). Tymczasem kilkadziesiąt kilometrów od popularnego rejonu powstała nowa miejscówka. Nazywa się Arcadia, a prezentuje ją Aris Theodoropoulos.

Arcadia, nowy rejon niedaleko Leonidio (fot. Aris Theodoropoulos / Climb Greece)

Aris Theodoropoulos, przewodnik górski, instruktor wspinania i ekiper w jednym, i jeszcze współautor najnowszego przewodnika po Leonidio i Kyparissi (Leonidio & Kyparissi, Aris Theodoropoulos, Katie Roussos 2021) zachwala nowy peloponeski rejon. Arcadia znajduje nieco ponad 30 km na północ od Leonidio. Na północno-wschodnich ścianach klifu póki co jest stosunkowo niewiele dróg – na dobry początek ubiegłej jesieni obitych zostało nieco ponad 40 linii.

Komplet dróg zadowoli „techników” poruszających się w średnich rejestrach trudności, do 7a+. Jak zapewnia Theodoropoulos – to wspinanie w stylu Verdon, lity, świetnie urzeźbiony szaro-czerwony wapień (choć nieco ostry i miejscami jeszcze lekko pokryty porostami). Przeważają drogi 6a-6c+.

O Leonidio mówiło się kiedyś, że to najdynamiczniej rozwijający się rejon na świecie. Eksploracja znajdującej się za rogiem Arkadii (niespełna godzina jazdy od Leonidio) pewnie także wkrótce przyspieszy, co zresztą zapowiadają greccy ekiperzy. „Wierzymy, że Arcadia ma wszystko, co potrzebne, żeby stać się bardzo popularnym sektorem” – mówi Aris Theodoropoulos.

Komplet informacji o nowym rejonie – położenie, topo, kemping etc. – znajdziecie pod tym linkiem. Więcej info, także o najnowszym przewodniku, na stronie https://climbgreece.com/.

Patrz też: Leonidio – mówi się, że to najszybciej rozwijający się rejon na świecie.

źródło: planetmountain.com, climbgreece.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum